Decydowały milimetry! VAR zmącił radość Realu

W 81. minucie El Clasico piłkarze Realu Madryt cieszyli się z trafienia Marco Asensio. Radość gości nie trwała jednak długo. VAR był bezlitosny dla Królewskich.

Piotr Bobakowski
Marco Asensio/VAR podczas El Clasico w Barcelonie Getty Images / Angel Martinez/Getty Images/twitter.com/ELEVENSPORTSPL / Marco Asensio/VAR podczas El Clasico w Barcelonie
FC Barcelona pokonała Real Madryt (2:1, więcej TUTAJ) w niedzielnym (19 marca) El Clasico na Camp Nou po golu zdobytym w doliczonym czasie gry przez Francka Kessiego.

Drużyna z Madrytu może mówić o pechu, gdyż kilka minut wcześniej to goście powinni byli objąć prowadzenie. Marco Asensio w 81. minucie - przy wyniku 1:1 - skierował nawet piłkę do siatki.

Radość w obozie Królewskich była ogromna. Tyle, że kilkadziesiąt sekund później sędzia, po decyzji VAR-u, anulował gola.

Jak pokazały powtórki telewizyjne, o nieuznaniu bramki zadecydowały dosłownie milimetry. Milimetry, które uratowały Dumę Katalonii.

Po 26 kolejkach w hiszpańskiej LaLiga Barca (68 pkt.) prowadzi w tabeli z przewagą 12 pkt. nad drugim Realem i 17 pkt. nad trzecim Atletico Madryt.