PZPN wymierzył karę trenerowi Motoru Lublin. Kontrowersyjna decyzja

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Motor Lublin / Na zdjęciu: Goncalo Feio
YouTube / Motor Lublin / Na zdjęciu: Goncalo Feio
zdjęcie autora artykułu

Goncalo Feio najpierw przypuścił słowny atak na rzeczniczkę prasową, a później naruszył nietykalność cielesną prezesa Motoru Lublin. Sprawą zajęła się Komisja Dyscyplinarna PZPN. Szkoleniowiec już poznał karę.

W tym artykule dowiesz się o:

"W czwartek, 23 marca br. w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Po rozpoznaniu sprawy trenera Goncalo Feio, w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej Pawła Tomczyka, prezesa zarządu Motoru Lublin, oraz zachowania o charakterze nieetycznym wobec rzecznika prasowego klubu Pauliny Maciążek, komisja postanowiła:

- uznać odpowiedzialność dyscyplinarną trenera Goncalo Feio i ukarać szkoleniowca karą zasadniczą - dyskwalifikacji w wymiarze 1 roku, zawieszając jej wykonanie na okres 2 lat;

- wymierzyć Obwinionemu karę dodatkową - pieniężną w wysokości 30.000 zł;

- zobowiązać trenera Goncalo Feio do przeproszenia Pana Pawła Tomczyka oraz Pani Pauliny Maciążek na piśmie" - czytamy w komunikacie opublikowanym przez PZPN.

ZOBACZ WIDEO: Wielki powrót do PKO Ekstraklasy. Niespodziewana decyzja klubu

Pochodzący z Portugalii szkoleniowiec może więc odetchnąć z ulgą, choć będzie musiał głęboko sięgnąć do portfela. W związku z decyzją Komisji Dyscyplinarnej Feio pozostanie na ławce trenerskiej drugoligowego Motoru.

33-latek wywołał skandal po marcowym spotkaniu z GKS-em Jastrzębie (2:1). Feio miał ubliżać rzeczniczce prasowej klubu, wskutek czego Paulina Maciążek odmówiła współpracy i nie pojawiła się na pomeczowej konferencji.

Później Feio uderzył prezesa Motoru w głowę sorterem do dokumentów. Paweł Tomczyk doznał uszczerbku na zdrowiu i wylądował w szpitalu. Wielu kibiców było zszokowanych decyzją Zbigniewa Jakubasa.

Otóż większościowy udziałowiec klubu na specjalnym spotkaniu z dziennikarzami ogłosił, że nie bierze pod uwagę zmiany na stanowisku trenera. Jakubas robił wszystko, by cała sprawa rozeszła się po kościach i najwidoczniej dopiął swego.

Pierwotnie zarówno Maciążek, jak i Tomczyk mieli tylko tymczasowo przestać pełnić swoje obowiązki w klubie. W środę (22 marca) były prezes postanowił jednak złożyć wypowiedzenie (więcej TUTAJ).

Czytaj także: O jego decyzji mówi cała Polska. Kim jest Zbigniew Jakubas? Goncalo Feio kontratakuje. "Napisano sporo kłamstw"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP. Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!