Kamera śledziła Santosa. Selekcjoner był zdegustowany tym, co zobaczył [WIDEO]

To był debiut do zapomnienia. W meczu z Czechami (1:3) kamera TVP Sport śledziła każdy ruch nowego selekcjonera reprezentacji Polski, Fernando Santosa.

Rafał Szymański
Fernando Santos Archiwum prywatne / TVP Sport / Na zdjęciu: Fernando Santos
Trudno było wyobrazić sobie gorszy start Fernando Santosa jako selekcjonera reprezentacji Polski. W piątek reprezentacja Czech już po trzech minutach miała dwubramkową przewagę, a w ostatecznym rozrachunku wygrała 3:1 na własnym terenie. Damian Szymański był autorem trafienia honorowego dla Biało-Czerwonych.

Oczy wielu kibiców były zwrócone na następcę Czesława Michniewicza. Szkoleniowiec próbował zmianami w składzie reagować na wydarzenia boiskowe, jednak nie przyniosło to pożądanego skutku.

Przez 90 minut kamera stacji TVP Sport śledziła Santosa przy linii bocznej. Gdy w 27. minucie piłkę do siatki skierował Ladislav Krejci, nowy selekcjoner rozłożył ręce i wymownie spojrzał się w kierunku ławki rezerwowych.

68-latek w sposób niezwykle ekspresyjny przekazywał uwagi swoim podopiecznymi. Santos między innymi pospieszał Roberta Gumnego, który na początku meczu musiał zastąpić na placu gry kontuzjowanego Matty'ego Casha.

Doświadczonemu trenerowi puściły nerwy po bramce gospodarzy na 3:0. Santos najwyraźniej stracił wówczas resztki nadziei, że Polska zdoła wywalczyć przynajmniej remis w Pradze.

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Czy PZPN podjął słuszną decyzję zatrudniając Santosa?