Fiorentina straszy Lecha Poznań swoim wynikiem

Fiorentina przedłużyła serię wygranych w lidze włoskiej. Pokonanie Interu nie zapowiadało się na proste zadanie, ale podopieczni Vincenzo Italiano poradzili sobie z nim. Konfrontacja w Mediolanie zakończyła się wynikiem 1:0.

piłkarze ACF Fiorentina PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze ACF Fiorentina
Pojedynek pucharowiczów w Mediolanie był jednym z najciekawszych wydarzeń w kolejce po przerwie reprezentacyjnej. Inter przygotowuje się do dwumeczu z Benficą w Lidze Mistrzów, a Fiorentina powalczy z Lechem Poznań w Lidze Konferencji Europy.

We wcześniejszych kolejkach lepiej wiodło się Violi, ale w najnowszej historii miała ona duży problem z Interem.

Fiorentina postanowiła odegrać się Nerazzurrim między innymi za porażkę 3:4 poniesioną w rundzie jesiennej na Stadio Artemio Franchi. W 53. minucie do bramki Interu strzelił na 1:0 Giacomo Bonaventura, czyli były pomocnik AC Milanu występujący obecnie w barwach Violi. Wykonał on dobitkę uderzenia obronionego przez Andrego Onanę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Inter marnował sytuacje podbramkowe i nie doprowadził do remisu. W pierwszej połowie dwa groźne uderzenia oddał Henrich Mchitarjan, ale pierwszym trafił w nogi Pietro Terracciano, a drugim w boczną siatkę. Po przerwie Romelu Lukaku miał za zadanie wpakować piłkę do pustej bramki z trzech metrów, ale spudłował w sposób niegodny klasowego napastnika.

Dwumecz Lecha z Fiorentiną rozpocznie się 13 kwietnia w Poznaniu.

W pierwszym z sobotnich meczów w Serie A doszło do starcia głównego kandydata do spadku Cremonese z próbującą powrócić do europejskich pucharów Atalantą BC. Piłkarzy z Bergamo czekało przebijanie się przez obronę beniaminka.

Atalanta musiała napracować się na zwycięstwo 3:1. Co prawda wyżej notowana drużyna zdobyła prowadzenie w końcówce pierwszej połowy strzałem Martena De Roona, ale po przerwie Cremonese zdołało doprowadzić do remisu z rzutu karnego. Rozstrzygające trafienia Jeremiego Bogi oraz Ademoli Lookmana były w końcówce meczu, a obaj piłkarze strzelali z bliska po rozmontowaniu defensywy beniaminka.