Krytyka na Piotra Zielińskiego spadła niesłusznie? Trener wyjaśnia

Wygląda na to, że słabszy występ Piotra Zielińskiego ma swoje wyjaśnienie. Luciano Spalletti po porażce SSC Napoli z AC Milan (0:4) wspomniał o polskim pomocniku podczas konferencji prasowej.

Dominika Pawlik
Piotr Zieliński Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
SSC Napoli jest blisko wywalczenia mistrzostwa. Porażka z AC Milan (0:4) chluby jednak nie przyniosła, wręcz przeciwnie. Za to spotkanie skrytykowano m.in. Piotra Zielińskiego, który na boisku spędził 68 minut.

"Katastrofalny, najgorszy na boisku. Był jak widmo w pierwszej połowie, w drugiej zanotował stratę, rozpoczynając akcję bramkową AC Milan" - czytamy w ilmedidianonews.it, wystawiając mu notę 4. Podobne oceny otrzymał od innych serwisów.

- Zaprezentowaliśmy się poniżej swojego poziomu. Zawodnicy próbowali odwrócić wynik, a zamiast tego zostawili Milanowi jeszcze więcej przestrzeni - tłumaczył Luciano Spalletti.

Okazało się, że trener SSC Napoli miał problemy zdrowotne w zespole przed tym spotkaniem. - Matias Oliver i Piotr Zieliński wrócili z kadry z problemami. Victor Osimen miał kontuzję. Mieliśmy trochę pecha w tej kolejce - podsumował trener Napoli.

Co ciekawe, zespół Piotra Zielińskiego niedługo znowu zagra z AC Milan, tym razem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Mecze te zaplanowano na 12 i 18 kwietnia.

Piotr Zieliński nie pomógł. Demolka w przedsmaku ćwierćfinału Ligi Mistrzów!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy SSC Napoli zagra w półfinale Ligi Mistrzów?