Zaskakująca sytuacja w LaLiga. Jest lepszy od "Lewego" i Benzemy

Robert Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców LaLiga. Choć strzelił dwa gole przeciwko Elche, to stracił prowadzenie w innej statystyce. Lepszy od niego jest Cristhian Stuani z Girony.

Łukasz Witczyk
Cristhian Stuani / małe zdjęcie: Robert Lewandowski Getty Images / Alex Caparros / Aitor Alcalde Colomer / Na zdjęciu: Cristhian Stuani / małe zdjęcie: Robert Lewandowski
W meczu przeciwko Elche CF (4:0) Robert Lewandowski strzelił dwa gole. Jego dorobek w rozgrywkach La Liga to już 17 trafień, dzięki czemu "Lewy" jest na czele klasyfikacji najlepszych strzelców. Grupę pościgową otwiera Karim Benzema. Snajper Realu Madryt ma na swoim koncie 14 goli.

Jednak ani Lewandowski, ani Benzema nie otwierają klasyfikacji dotyczącej średniej liczby minut, po której zawodnicy strzelają kolejne gole. W przypadku Francuza są to 104 minuty. Lewandowski do siatki rywali trafia średnio co 109 minut. Lepszy od nich jest Cristhian Stuani.

Stało się tak po tym, jak napastnik Girona FC zagrał trzy minuty w ostatnim meczu przeciwko Espanyolowi Barcelona. W dodatku 36-letni były reprezentant Urugwaju wykorzystał rzut karny i dał swojemu zespołowi wygraną 2:1.

Stuani w ostatnich meczach zalicza tylko krótkie epizody, które pozwoliły mu na przesunięcie się na czoło tej klasyfikacji. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to urugwajski piłkarz będzie bezkonkurencyjny w tej statystyce.

W tym sezonie wystąpił w 22 meczach La Liga i strzelił siedem goli. Dla porównania Benzema zagrał w 17 spotkaniach, a "Lewy" w 23.