Co za strzał! Młody Polak bryluje w Anglii [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Youth FA Cup / Zdjęcie: Michał Rosiak
Twitter / Youth FA Cup / Zdjęcie: Michał Rosiak

Arsenal U18 pokonał w półfinale młodzieżowego FA Cup Manchester City U18. Gola otwierającego wynik spotkania w 8 minucie z rzutu wolnego strzelił Michał Rosiak. Urok tej bramki jest naprawdę duży.

W tym artykule dowiesz się o:

Michał Rosiak od kilku lat występuje w młodzieżowych drużynach Arsenalu. Młody Polak od tego sezonu jest oficjalnie piłkarzem drużyny do lat 18. Rosiak gra tam na pozycji prawego obrońcy.

17-latek ma jednak bardzo duże inklinacje ofensywne. Liczby, które udało mu się wykręcić występując jako prawy defensor są naprawdę imponujące. Rosiak w drużynie do lat 18 zagrał dotychczas 13 razy.

Strzelił sześć goli oraz zanotował pięć asyst. Jest bliski średniej jednego udziału przy golu na mecz. Kolejny popis swoich umiejętności dał we wtorek, 4 kwietnia, przeciwko Manchesterowi City w półfinale młodzieżowego FA Cup.

Przy 10 tysiącach widzów na Emirates Stadium Rosiak podszedł do rzutu wolnego w 8. minucie meczu. 17-letni Polak uderzył doskonale. Piłka przeleciała nad murem i wpadła do siatki obok bezradnie interweniującego bramkarza.

Rosiak wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 1:0. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem "Kanonierów" 2:1 po dogrywce. Młody Polak zagrał pełny mecz. Warto dodać, że Rosiak zadebiutował już w zespole do lat 21.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty