Przełamanie Schalke 04. Hertha Berlin na dnie. Gol Polaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Simon Terodde i Marcin Kamiński
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Simon Terodde i Marcin Kamiński

Siedem goli padło w pierwszym meczu 28. kolejki Bundesligi. Schalke 04 przełamało się i pokonując w Gelsenkirchen Herthę Berlin 5:2 odrobiło część strat do bezpiecznej strefy.

Ważna zmiana na dole Bundesligi. Na początek 28. kolejki ostatnie w tabeli Schalke 04 podejmowało przedostatnią Herthę. Obydwa zespoły mają ostatnio problemy z wygrywaniem i przed finiszem sezonu ich sytuacja zrobiła się trudna.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy już po niespełna kwadransie prowadzili dwoma golami. Hertha kontakt bramkowy złapała w doliczonym czasie pierwszej połowy.

W drugiej gospodarze ponownie odjechali berlińczykom na dwie bramki, a w 78. minucie trafili na 4:1. Hertha raz jeszcze wróciła do gry, ale w doliczonym czasie zawodnicy z Gelsenkirchen trafili po raz piąty.

Wynik gry ustalił były reprezentant Polski. Marcin Kamiński uderzył z rzutu wolnego. Było to pierwsze trafienie obrońcy w sezonie.

Schalke do bezpiecznej strefy traci obecnie dwa punkty, ale rywale w walce o utrzymanie swoje mecze w tej kolejce jeszcze rozegrają.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Hertha Berlin 5:2 (2:1) 1:0 - Skarke 3' 2:0 - Bulter 13' 2:1 - Jovetić 45+2' 3:1 - Terodde 48' 4:1 - Bulter 78' 4:2 - Richter 84' 5:2 - Kamiński 90+1'

Czytaj także: Bayern gotowy na wielki wydatek na snajpera. "To młodszy Robert Lewandowski" Po tym telefonie Lewandowskiego wszystko się posypało. "Zszokował mnie"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Hertha Berlin utrzyma się w Bundeslidze?