Mocny start Manchesteru United, wielki finisz Sevilla FC w hicie Ligi Europy

Manchester United zdobył wcześnie dwa gole przewagi w meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy, ale Sevilla FC potrafiła doprowadzić do remisu 2:2 w doliczonym czasie.

Antony (z lewej) i Marcos Acuna PAP/EPA / ADAM VAUGHAN / Na zdjęciu: Antony (z lewej) i Marcos Acuna
Manchester United po raz czwarty w sezonie trafił na przeciwnika z La Ligi. W grupie zafiniszował za Realem Sociedad, co nie przeszkodziło awansować do fazy pucharowej. W niej podopieczni Erika ten Haga eliminowali FC Barcelonę oraz Real Betis. Tym razem przeciwnikiem zespołu z Old Trafford jest Sevilla FC, czyli najbardziej utytułowana drużyna w historii Ligi Europy.

Manchester United przeprowadził zgrabną akcję bramkową na 1:0 w 15. minucie. Piłka powędrowała jak po sznurku w pole karne między zdezorientowanymi graczami Sevilli FC. Znalazł się tam Marcel Sabitzer i pokonał Bono. Austriak czuł się bardzo dobrze na boisku i w 21. minucie skompletował dublet po ładnej asyście Anthony'ego Martiala.

Sevilla poprawiła swoje położenie w końcówce meczu na Old Trafford. Sytuacja w dwumeczu zmieniła się diametralnie po golach na 2:2. Manchester United stracił prowadzenie dopiero w doliczonym czasie po zagraniu samobójczym Harry'ego Maguire'a.

Bayer 04 Leverkusen rozpoczął u siebie dwumecz z Royale Union Saint-Gilloise. Belgijski zespół gra z powodzeniem w europejskich pucharach po raz pierwszy od 1964 roku. Za nim były już cztery starcia z przedstawicielami Bundesligi w edycji Ligi Europy. Okazał się lepszy od Unionu Berlin zarówno w tabeli grupy, jak i w dwumeczu o wejście do ćwierćfinału.

Przed przerwą groźniejsi byli piłkarze z Belgii, a najmocniej zapachniało ich golem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, po którym piłka została strącona na poprzeczkę. Na trafienie na 1:0 byłego zespołu Kacpra Kozłowskiego trzeba było poczekać do 52. minuty, w której Victor Boniface miał dużo czasu w polu karnym na przymierzenie do bramki Lukasa Hradeckiego. Bayer zareagował i zdołał odpowiedzieć golem Floriana Wirtza na 1:1.

Ćwierćfinały Ligi Europy:

Manchester United - Sevilla FC 2:2 (2:0)
1:0 - Marcel Sabitzer 15'
2:0 - Marcel Sabitzer 21'
2:1 - Jesus Navas 84'
2:2 - Harry Maguire (sam.) 90'

Bayer 04 Leverkusen - Royale Union Saint-Gilloise 1:1 (0:0)
0:1 - Victor Boniface 52'
1:1 - Florian Wirtz 83'

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Manchester United wygra w tym sezonie Ligę Europy?