Rozczarowanie w Tuluzie. Szczęście uśmiechnęło się do Lyonu

W meczu rozpoczynającym 31. kolejkę Ligue 1 Toulouse przegrała na własnym boisku z Olympique Lyon 1:2. To istotny wynik z perspektywy gości, którzy cały czas liczą się w grze o europejskie puchary.

Tomasz Galiński
Alexandre Lacazette Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Alexandre Lacazette
Drużyna Olympique Lyon w tym sezonie zawodzi, natomiast w dalszym ciągu walczy o grę w europejskich pucharach. Takie zwycięstwo mocno do tego celu go przybliża.

Gospodarze są już praktycznie pewni utrzymania, mają sporą przewagę nad strefą spadkową i de facto nie grają już w obecnych rozgrywkach o nic.

Do przerwy był remis, a oba gole padły w odstępie trzech minut. Wydawało się, że Lyon kontroluje sytuację, strzelił gola, gdy Alexandre Lacazette pewnie wykorzystał rzut karny, lecz dosłownie po chwili Toulouse wyrównała, a bramkę po lekkim zamieszaniu zdobył Zakaria Aboukhlal.

Później jeden i drugi zespół miały swoje szanse, świetną wypracowali sobie przyjezdni choćby w 64. minucie, lecz Corentin Tolisso, mając przed sobą w zasadzie pustą bramkę, trafił jedynie w poprzeczkę. Zanosiło się na podział punktów, ale na trzy minuty przed upływem podstawowego czasu gry gospodarze stracili piłkę przed własnym polem karnym. Rayan Cherki ograł przeciwnika, zagrał płasko wzdłuż "szesnastki", Lacazette trochę skiksował, jednak uśmiechnęło się do niego szczęście, bo na linii bramkowej nieporadnie interweniował Logan Costa i zapakował sobie samobója.

Toulouse FC - Olympique Lyon 1:2 (1:1)
0:1 Alexandre Lacazette (k.) 34'
1:1 Zakaria Aboukhlal 37'
1:2 Logan Costa (s.) 88'