Benedyczak trafił na zapleczu Serie A. Po raz piąty w tym sezonie

Za sprawą Adriana Benedyczaka Parma Calcio zremisowała 1:1 na wyjeździe z Modeną. Polski snajper ustalił rezultat tego meczu.

Rafał Szymański
Adrian Benedyczak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Adrian Benedyczak
Gospodarze wypracowali sobie jednobramkową przewagę w 14. minucie tej rywalizacji. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska i zamieszaniu w polu karnym, świetnie odnalazł się Davide Diaw, który wpakował piłkę do siatki.

Odpowiedź Parmy Calcio przyszła kilkadziesiąt sekund później. Elias Cobbaut wygrał pojedynek powietrzny i zgrał piłkę głową w kierunku niepilnowanego przez rywali Adriana Benedyczaka.

Napastnik przyjezdnych oddał silny strzał w lewą stronę bramki, nie dając Riccardo Gagno większych szans na skuteczną interwencję. W drugich 45 minutach wynik nie uległ zmianie. Po przerwie Dennis Man zastąpił autora bramki na 1:1. W 33. serii gier Parma podzieliła się punktami z Modeną i obecnie zajmuje szóste miejsce w tabeli Serie B.

Po raz 27. Benedyczak wystąpił w bieżącym sezonie ligowym. W piątek młodzieżowy reprezentant Polski poprawił swoje statystyki we Włoszech. Dorobek snajpera to pięć bramek oraz jedna asysta.

Modena FC - Parma Calcio 1913 1:1 (1:1)
1:0 - Davide Diaw 14'
1:1 - Adrian Benedyczak 16'

Takich problemów Śląsk Wrocław jeszcze nie miał. "To pokazuje, z czym się zmagamy"
Media: UEFA odsunęła sędziego po meczu Ligi Mistrzów

Czy Benedyczak jest najlepszym napastnikiem Parmy?