Oskar Zawada wciąż w gazie. 14. gol Polaka w Australii (WIDEO)

Oskar Zawada wyjechał z Polski i poszukał szczęścia na drugiej stronie globu. Napastnik występuje w lidze australijskiej i pokazuje się tam ze świetnej strony.

Kuba Duda
Kuba Duda
Oskar Zawada strzelający 14 gola w sezonie Twitter / Isuzu UTE A-League / Oskar Zawada strzelający 14. gola w sezonie
W ostatnim czasie bardzo regularnie na wokandę wraca Oskar Zawada. Były napastnik Stali Mielec jest w tym sezonie w bardzo dobrej dyspozycji i jego forma również jest sporą niespodzianką, bo na polskich boiskach nie strzelał z tak dużą regularnością.

27-latek zachwyca kibiców Wellington Phoenix swoją regularnością i daje zespołowi ważne trafienia w kontekście walki o jak najwyższe miejsca w tabeli. Oczywiście wagą najbliższych spotkań tej drużyny będzie gra w fazie play-off. Obecnie nowozelandzka ekipa jest na pozycji premiowanej awansem.

Jednak jej przewaga nad pierwszym zespołem znajdującym się poza tą strefą wynosi trzy punkty, a do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze. W nich fani z pewnością będą liczyli na kolejne gole Zawady, a sam Polak trafił do siatki w niedzielnej batalii z Brisbane Roar.

W 35. minucie spotkania napastnik bardzo pewnie wykorzystał rzut karny. Była to jego 14 bramka w tym sezonie, która jednocześnie była trafieniem na 1:1 w tym meczu. Do przerwy utrzymał się taki wynik, a niedługo po zmianie stron drużyna Polaka wyszła na prowadzenie i przez długi czas wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Jednak w 82. minucie rywale wyrównali.

Rywalizacja zakończyła się podziałem punktów, co sprawia, że sytuacja dwie kolejki przed końcem wciąż nie jest zbyt klarowna. Wygrana Phoenix z pewnością dałaby większy komfort przed tymi starciami, a remis pozostawia pewne wątpliwości.