Rozjuszony Motor Lublin. Wysoka wygrana w eWinner II lidze

Motor Lublin co prawda stracił pierwszego gola w meczu z Lechem II Poznań, ale odpowiedział na niego kanonadą i zwyciężył 5:1. Po komplet punktów sięgnęli w niedzielę również piłkarze Stomilu Olsztyn.

piłkarze Motoru Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Motoru Lublin
Lech II Poznań starał się potwierdzić wysoką formę w rundzie wiosennej i na początku meczu spędzał dużo czasu na połowie Motoru. Przyjezdni mieli między innymi dwa rzuty rożne. Nie dały one jeszcze efektu, ale już w 8. minucie bramka padła. Lechici prowadzili dzięki strzałowi Krystiana Sanockiego, który zachował się dobrze po podaniu od Szymona Pawłowskiego.

Motor coraz mocniej zagrażał przeciwnikom i w 30. minucie doprowadził do remisu 1:1. Rafał Król wypracował sobie miejsce do oddania pięknego uderzenia i odebrał nim prowadzenie Lechitom. Nie trzeba było długo czekać na kolejnego gola Motoru, a na 2:1 strzelił Kacper Wełniak. Podopieczni Goncalo Feio nie byli jeszcze nasyceni swoim prowadzeniem i w 43. minucie dorzucili gola na 3:1 Jakuba Staszaka.

Druga połowa nie była już równie interesująca i Motor zarządzał wynikiem lepiej niż Lech. Szkoleniowcy wprowadzali zmienników i Goncalo Feio trafił z roszadą personalną. W 87. minucie jeden z rezerwowych Piotr Ceglarz oddał uderzenie na 4:1. Już w doliczonym czasie Rafał Król wyrósł na najskuteczniejszego zawodnika meczu i skompletował dublet swoim strzałem na 5:1.

Stomil Olsztyn radzi sobie dobrze w rundzie wiosennej i ma podstawy do celowania w bezpośredni awans. Potrzebuje do tego regularnego punktowania, tym bardziej, że lider Polonia Warszawa oraz wicelider Kotwica Kołobrzeg zwyciężyli w sobotnich meczach. W niedzielę zespół z Warmii rywalizował na własnym stadionie z GKS-em Jastrzębie.

Stomil zdobył prowadzenie w 25. minucie strzałem Karola Żwira. Wykorzystał on podanie głęboko wycofanego Piotra Kurbela i wymierzył jastrzębianom karę strzałem głową za zbyt odważne ustawienie. Także przy drugim golu Huberta Krawczuna w 75. minucie asystował Kurbiel. Stomil dobrze rozegrał kontratak.

5:1 - Rafał Król 90'

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 2:0 (1:0)
1:0 - Karol Żwir 25'
2:0 - Hubert Krawczun 75'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Motor Lublin awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?