Przełamanie Liverpoolu. Puchary wciąż możliwe

To był koncert. Liverpool w meczu wyjazdowym nie dał żadnych szans Leeds United, pokonując walczącego o utrzymanie w Premier League rywala 6:1.

Michał Piegza
Mohamed Salah PAP/EPA / ADAM VAUGHAN / Na zdjęciu: Mohamed Salah
Nadzieja wróciła do Liverpoolu. Sezon może jeszcze nie być stracony. Drużyna Juergena Kloppa po czterech meczach bez wygranej w Premier League przełamała się.

Piłkarze The Reds rywalizowali na wyjeździe z Leeds United, które o spokoju w końcówce sezonu mówić nie może.

Wicemistrzowie Anglii wynik gry otworzyli dziesięć minut przed przerwą, kiedy gola zdobył Cody Gakpo. Cztery minuty później wynik podwyższył Mohamed Salah.

Gospodarzom nadzieje na dobry wynik wróciły dwie minuty po przerwie, do siatki trafił Luis Sinisterra. Liverpool odpowiedział pięć minut później i to był początek małej kanonady. W krótkim czasie goście zdobyli łącznie trzy gole, a w końcówce dołożyli kolejnego i ostatecznie zwyciężyli 6:1.

W Premier League gracze The Reds do 5. miejsca, dającego prawo gry w europejskich pucharach, tracą sześć punktów i mają jedno spotkanie rozegrane mniej. Leeds United nad strefą spadkową ma zaledwie dwa punkty przewagi.

Leeds United - Liverpool FC 1:6 (0:2)
0:1 - Gakpo 35'
0:2 - Salah 39'
1:2 - Sinisterra 47'
1:3 - Jota 52'
1:4 - Salah 64'
1:5 - Jota 74'
1:6 - Nunez 90'

Problemy Jakuba Kiwiora. "Widzimy rozstrzał formy"