Mocna reakcja West Hamu United w Lidze Konferencji Europy

Klub Łukasza Fabiańskiego awansował do półfinału Ligi Konferencji Europy dzięki zwycięstwu 4:1 z KAA Gent. W pokonanym zespole wystąpił Kamil Piątkowski. Czwórkę najlepszych drużyn rozgrywek uzupełnił FC Basel.

Radość piłkarzy West Ham United PAP/EPA / ANDY RAIN / Radość piłkarzy West Ham United
West Ham United w pierwszym meczu z KAA Gent napotkał mocny opór i zremisował w Belgii 1:1. W rewanżu londyńczycy mierzyli się z kolejnym kłopotem, ponieważ stracili gola po strzale Hugo Cuypersa.

Drużyna, w której podstawowym składzie był Kamil Piątkowski, nie utrzymała korzystnego wyniku do końca pojedynku. Jeszcze w pierwszej połowie Michail Antonio główkował na 1:1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a po przerwie West Ham United poszedł za ciosem. Lucas Paqueta zdobył prowadzenie z rzutu karnego, a niewiele później Declan Rice i Michail Antonio doprowadzili do wyniku 4:1 dla West Hamu. Przedstawiciel Premier League zapewnił sobie awans w efektowny sposób.

Więcej czasu było potrzebne do rozstrzygnięcia dwumeczu OGC Nice z FC Basel. W Szwajcarii było 2:2, we Francji 1:1 po 90 minutach, choć gospodarze długo prowadzili, dlatego nie obyło się bez dogrywki. Marcin Bułka przyglądał się wyrównanemu starciu z ławki rezerwowych, a podstawowy bramkarz OGC Nice - Kasper Schmeichel skapitulował po strzale Jeana-Kevina Augustina. Już w dodatkowych dwóch kwadransach FC Basel zdobył decydującego gola na 2:1 uderzeniem Kasima Adamsa.

W półfinałach West Ham United zagra z AZ, a FC Basel z ACF Fiorentiną, która wyeliminowała Lecha Poznań.