Olympique Lyon o krok od potknięcia. Nerwówka do samego końca

"Olimpijczycy" przez bardzo długi czas balansowali na krawędzi. Ostatecznie udało im się jednak pokonać ekipę RC Strasbourg wynikiem 2:1.

Kamil Sobala
Dejan Lovren (Olympique Lyon) Getty Images / Marcio Machado/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Dejan Lovren (Olympique Lyon)
Zespół Olympique Lyon źle rozpoczął rywalizację z RC Strasbourg. Niżej notowani gospodarze wyszli bowiem na prowadzenie w 15. minucie spotkania za sprawą trafienia Morgana Sansona.

"Olimpijczycy" jednak dobrze zareagowali na utraconą bramkę. Najpierw do siatki "Le Racing" skierował piłkę Castello Lukeba, a następnie Maxence Caqueret. A wszystko to w pierwszej połowie meczu.

"Niebiesko-Biali" nie złożyli broni i próbowali doprowadzić wyrównania. Ale cały czas brakowało w ich akcji skuteczności. W końcowej fazie pojedynku zrobiło się nerwowo. Lyon prowadził nadal tylko jedną bramką, a gospodarze nie ustępowali.

Atmosferę podgrzał ponownie Lukeba, tylko tym razem przez otrzymanie czerwonej kartki. Goście dowieźli jednak wynik 2:1 i tym samy zainkasowali potrzebne trzy punkty.

Dla Strasbourga pojedynek z Lyonem był świetną okazją do oddalenia się od strefy spadkowej. Przed tym spotkaniem podopieczni Frederica Antonettiego zajmowali 15. miejsce w tabeli Ligue 1.

Niewiele brakowało, aby do tego meczu podchodzili "spod kreski". 17. Stade Brestois uzbierało bowiem tyle samo punktów co właśnie RC, mianowicie 32 "oczka". Obie ekipy poróżnił jednak bilans bramkowy. Brest straciła o dwie bramki więcej od zespołu "Niebiesko-Białych" i tym samym wylądowało w rejonie zagrażającym spadkiem.

Dla liończyków rywalizacja ze Strasbourgiem także była wielką szansą. W ich przypadku, była to szansa na zbliżenie się do strefy, premiującej grą w europejskich pucharach. Przed 33. kolejką "Olimpijczyków" dzieliło sześć punktów od piątego Lille.

RC Strasbourg Alsace - Olympique Lyon 1:2 (1:2)
1:0 - Morgan Sanson 15'
1:1 - Castello Lukeba 32'
1:2 - Maxence Caqueret 36'