Zespół Kamińskiego bliżej utrzymania. Gol w końcówce na wagę trzech punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen
PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen

Schalke 04 Gelsenkirchen z Marcinem Kamińskim w składzie zapunktowało przed własną publicznością. Spotkanie z Werderem Brema zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Schalke 04 Gelsenkirchen rozpaczliwie walczy o utrzymanie w niemieckiej elicie, zaś Werder Brema znajduje się w o niebo lepszej sytuacji i był uznawany za faworyta sobotniej rywalizacji.

W pierwszej fazie meczu niespodziewanie gospodarze częściej stwarzali zagrożenie pod bramką rywali, jednak Werder był bardziej konkretny. Przyjezdni w 18. minucie przeprowadzili błyskawiczny kontratak. Po wymianie kilku podań, piłka trafiła do ustawionego w polu karnym Marvina Duckscha, a ten znalazł drogę do bramki.

Po kwadransie przerwy miejscowi musieli gonić wynik i mieli okazje ku temu, by doprowadzić do wyrównania. Jedną z nich wypracował sobie chićby Marius Bulter, lecz nie zdołał zaskoczyć Jiriego Pavlenkę.

"Die Koenigsblauen" uciekli spod topora dziewięć minut przed upływem regulaminowego czasu. Sepp van den Berg dopadł do piłki i mocnym uderzeniem nie dał golkiperowi Werderu szans na skuteczną interwencję.

Remis nie urządzał zawodników Schalke. Gospodarze wrzucili wyższy bieg i zwyciężyli dzięki bramce zdobytej w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Bohaterem meczu okazał się Dominick Drexler.

Marcin Kamiński zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Jego Schalke poradziło sobie z Werderem, aczkolwiek nadal znajduje się w strefie spadkowej Bundesligi.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Werder Brema 2:1 (0:1) 0:1 - Marvin Ducksch 18' 1:1 - Sepp van den Berg 81' 2:1 - Dominick Drexler 90+3'