Ależ zaczarował! Cudowna asysta Dawida Kownackiego [WIDEO]

Fortuna Duesseldorf wygrała 3:2 w 30. kolejce 2. Bundesligi przeciwko Karshluher SC. Cudowną asystę przy golu na 1:1 zanotował Dawid Kownacki.

Rafał Sierhej
Dawid Kownacki praktycznie co tydzień udowadnia, że jest obecnie zbyt dobrym piłkarzem na poziom tylko 2. Bundesligi. Polak jest jedną z gwiazd całych rozgrywek, a do goli regularnie dokłada także asysty.

Wydaje się nawet, że w ostatnich tygodniach nieco powiększył swój repertuar zagrań. Coraz częściej widzimy z jego strony błyskotliwe podania, który wymagają naprawdę dużego kunsztu technicznego od zawodnika.

Takim popisał się w 33. minucie ligowego starcia przeciwko Karlsruher SC. Jeden z najlepszych strzelców zaplecza Bundesligi dostał piłkę tuż przed polem karnym rywali i był praktycznie otoczony przez kilku przeciwników.

Mimo tego udało mu się znaleźć wyjście z tej sytuacji. Kownacki zagrał miękko, nad linią defensywy rywali. Futbolówka spadła idealnie pod nogi wbiegającego w pole karne drużyny przeciwnej kolegi, a ten pokonał bramkarza. To było dzieło sztuki w wykonaniu Polaka.

26-letni wychowanek Lecha Poznań dzięki tej asyście zanotował już double-double we wszystkich rozgrywkach. Nasz napastnik obecnie ma na koncie 14 strzelonych bramek i 10 asyst. Średnio bierze udział przy golu swojego zespołu co 105 minut. To naprawdę bardzo dobry wynik.