Frankowski błysnął w kluczowym momencie. Dograł wręcz idealnie [WIDEO]

W starciu z Olympique Marsylia Przemysław Frankowski zapisał kolejną asystę na swoim koncie. Jego RC Lens wygrało 2:1 i zgarnęło pełną pulę.

Rafał Szymański
asysta Frankowskiego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: asysta Frankowskiego
Był to szalenie ważny mecz w kontekście układu tabeli francuskiej Ligue 1. Oczy polskich kibiców były zwrócone przede wszystkim na Przemysława Frankowskiego. Adam Buksa i Łukasz Poręba dopiero w końcówce pojawili się na murawie.

Po pierwszej połowie zawodnicy RC Lens schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką. W drugiej odsłonie gospodarze podwoili swoje prowadzenie w dużej mierze dzięki reprezentantowi Polski.

W 60. minucie Frankowski otrzymał piłkę na prawej stronie boiska, po czym wygrał pojedynek bark w bark z Nuno Tavaresem. Wahadłowy wypatrzył w polu karnym Loisa Opendę i precyzyjnie dośrodkował w jego kierunku. Snajper strzałem głową wykończył akcję.

Marsylczycy odpowiedzieli trafieniem Dimitriego Payeta, ale to nie wystarczyło. RC Lens zdobyło komplet punktów i wspięło się na drugie miejsce w tabeli Ligue 1.

Duża w tym zasługa Frankowskiego, który w bieżącym sezonie ma już w swoim dorobku cztery trafienia oraz trzy asysty. Kadrowicz jest kluczowym elementem w układance Francka Haise.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Frankowski jest najważniejszym piłkarzem RC Lens?