Dwa mocne ciosy w derbach. Łukasz Skorupski przyjął jeden z nich

Gole w starciu US Sassuolo z Bologną FC padły po mocnych strzałach. Z jednym z nich nie poradził sobie Łukasz Skorupski i konfrontacja regionalnych rywali zakończyła się wynikiem 1:1.

Łukasz Skorupski Getty Images / Mario Carlini / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Wcześnie było jasne, że Łukasz Skorupski nie zachowa czystego konta po raz siódmy w sezonie Serie A. W 15. minucie Domenico Berardi strzelił gola na 1:0 dla US Sassuolo. Reprezentant Włoch dostał podanie od Gregoire'a Defrela i huknął prawą stopą pod poprzeczkę. Potężne uderzenie okazało się nie do zatrzymania dla Polaka.

Bologna musiała odrabiać stratę w derbach regionu Emilia Romagna i doprowadziła do remisu 1:1 w 42. minucie. Nicolas Dominguez również oddał efektowne uderzenie. Po podaniu Andrei Cambiasso, przerzucił piłkę, strzałem zza pola karnego, ponad Andreą Consiglim do siatki. Tym samym drużyny zeszły do szatni po zadaniu sobie jednego mocnego ciosu.

Konfrontacja nie była wypełniona strzałami celnymi. Obaj bramkarze poradzili sobie przez ponad godzinę z jednym. Więcej było uderzeń niecelnych, ale na rozstrzygnięcie pojedynku się nie zanosiło. Czas mijał i pozostawało kompromisowe 1:1.

Punkt pozwolił klubowi Skorupskiemu pozostać w górnej połowie tabeli, ale po trzech meczach bez zwycięstwa nie może czuć się tam bezpiecznie. Zespoły na miejscach 8-12 mają solidarnie po 46 punktów na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu. W walce o lepszą dziesiątkę Serie A jest także Sassuolo, które ma o dwa "oczka" mniej niż Bologna.

US Sassuolo - Bologna FC 1:1 (1:1)
1:0 - Domenico Berardi 15'
1:1 - Nicolas Dominguez 42'

Sassuolo: Andrea Consigli - Jeremy Toljan, Ruan Tressoldi (82' Gianmarco Ferrari), Martin Erlić, Rogerio - Davide Frattesi (76' Kristian Thorstvedt), Maxime Lopez, Matheus Henrique (66' Abdou Harroui) - Domenico Berardi, Gregoire Defrel (76' Agustin Alvarez), Nedim Bajrami (66' Armand Lauriente)

Bologna: Łukasz Skorupski - Stefan Posch, Kevin Bonifazi, Jhon Lucumi, Andrea Cambiaso - Jerdy Schouten, Nicolas Dominguez (77' Nikola Moro) - Riccardo Orsolini (68' Marko Arnautović), Lewis Ferguson (85' Gary Medel), Michel Aebischer - Musa Barrow

Żółte kartki: Lopez (Sassuolo) oraz Posch (Bologna)

Sędzia: Maria Sole Ferrieri Caputi

Czy Bologna FC zakończy sezon w górnej połowie tabeli Serie A?