PZPN podjął decyzję ws. Piasta. Odwołanie przyniosło skutek

W przyszłym sezonie zespół Aleksandara Vukovicia nadal będzie grał na poziomie PKO Ekstraklasy. Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN przyznała licencję Piastowi Gliwice.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
piłkarze Piasta Gliwice WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Piasta Gliwice
Wiosną Piast Gliwice jest jednym z najlepszych zespołów w PKO Ekstraklasie. Aleksandar Vuković wyprowadził z kryzysu drużynę, która w chwili obecnej znajduje się na piątym miejscu w ligowej stawce.

Pierwotnie gliwiczanie nie uzyskali licencji na grę w kolejnym sezonie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Decyzja organów PZPN miała związek z zaległościami finansowymi wobec byłego trenera zespołu, Waldemara Fornalika.

Zgodnie z zapowiedziami, kierownictwo klubu odwołało się od decyzji. W międzyczasie trener Fornalik otrzymał należne pieniądze.

"Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła: Uznać spełnienie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2023/2024 przez Piast Gliwice i zmienić decyzję nr 18 Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z 27 kwietnia 2023 roku w części dotyczącej nieprzyznania Piastowi Gliwice licencji na rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2023/2024 w ten sposób, że przyznaje klubowi licencję na rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2023/2024 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym" - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ WIDEO: Zaskakujące informacje ws. trenera Legii. Odejdzie?

Należy jednak podkreślić, że zespół prowadzony przez Vukovicia nie otrzymał licencji na rozgrywki UEFA w sezonie 2023/24. Pondato, zarząd będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 10 tys. zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.

Do końca sezonu pozostały trzy serie gier. Już w piątek o godz. 18 Piast zagra przed własną publicznością z Koroną Kielce.

Czytaj więcej:
Trener Jagiellonii nie ma wątpliwości. "Marc Gual jest profesjonalistą"
Klub z PKO BP Ekstraklasy zostanie sprzedany? Pojawiły się najnowsze informacje

Czy Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN podjęła słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×