Stomil nie jest już wiceliderem eWinner II ligi. Szokujący początek meczu

Na miejsce premiowane awansem do Fortuna I ligi powróciła Kotwica. Wyprzedziła ona Stomil, który przegrał 0:3 z Wisłą Puławy. Nie popisał się w swoim meczu również KKS 1925 Kalisz. Z roli faworytów wywiązali się piłkarze Polonii oraz Motoru.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Stomil zaliczył falstart na własnym stadionie, a Wisła Puławy potrafiła to bezwzględnie wykorzystać. Minęło zaledwie 18 minut, a goście byli na prowadzeniu 3:0. Ich najskuteczniejszym piłkarzem był Adrian Paluchowski, który dwukrotnie pokonał Jakuba Mądrzyka. Kolejnego gola dorzucił Dominik Banach. Olsztynianie byli na deskach i nie potrafili się z nich podnieść po mocnych ciosach.

Już w przerwie trener olsztynian przeprowadził dwie zmiany i szukał sposobu na poprawienie wyniku. Roszad po stronie Stomilu było więcej, ale żadna z nich nie pomogła w odrobieniu strat. Trafieni na samym początku meczu gospodarze byli coraz mocniej zrezygnowani i nie odpowiedzieli nawet golem honorowym. Wisła dowiozła korzystny wynik 3:0 do końca.

KKS 1925 Kalisz czuje się coraz mniej pewnie w strefie barażowej. Kolejnym potknięciem podopiecznych Bartosza Tarachulskiego jest remis 2:2 z Siarką Tarnobrzeg. Mogło być nawet gorzej, ponieważ drużyna z Wielkopolski obudziła się dopiero po dwóch mocnych ciosach od przeciwnika, a do kompromisowego wyniku doprowadziła w 86. minucie strzałem Filipa Kendzi.

Z roli faworytów w swoich meczach wywiązali się piłkarze Polonii Warszawa oraz Motoru Lublin. Czarne Koszule konsekwentnie zmierzają do Fortuna I ligi, a ich wygrana 3:1 z Garbarnią Kraków była niezagrożona. Także podopieczni Gonzalo Feio zwyciężyli 3:1, a trenerem pokonanej Raduni Stężyca przestał być Ostap Markewycz. Jego następcą na ławce zagrożonego spadkiem zespołu został Szymon Hartman.

31. kolejka eWinner II ligi:

Stomil Olsztyn - Wisła Puławy 0:3 (0:3)
0:1 - Adrian Paluchowski 2'
0:2 - Dominik Banach 7'
0:3 - Adrian Paluchowski 18'

KKS 1925 Kalisz - Siarka Tarnobrzeg 2:2 (0:1)
0:1 - Paweł Mróz 24'
0:2 - Lukas Hrnciar 53'
1:2 - Piotr Giel 57'
2:2 - Filip Kendzia 86'

Garbarnia Kraków - Polonia Warszawa 1:3 (0:2)
0:1 - Wojciech Fadecki (k.) 24'
0:2 - Wojciech Fadecki (k.) 32'
0:3 - Paweł Tomczyk 68'
1:3 - Mark Assinor 80'

Motor Lublin - Radunia Stężyca 3:1 (2:0)
1:0 - Michał Król 10'
2:0 - Piotr Ceglarz 29'
3:0 - Kacper Wełniak 76'
3:1 - Eduardo Soares 79'

Olimpia Elbląg - Zagłębie II Lubin 0:1 (0:0)
0:1 - Cheikhou Dieng 71'

Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?