Start i finisz dla Lecha II Poznań w meczu rezerw

Śląsk II Wrocław coraz bliżej spadku ze szczebla centralnego. Tym razem przegrał 1:2 z Lechem II Poznań. O zwycięstwie zespołu z Wielkopolski zdecydowała bramka w końcówce podstawowego czasu.

Szymon Pawłowski WP SportoweFakty / Jakub Piasecki / Szymon Pawłowski
Mecz teoretycznie rozpoczął się pechowo dla zespołu z Wielkopolski, ponieważ już w 4. minucie stracił podstawowego napastnika Łukasza Spławskiego. Za niego wszedł Norbert Pacławski i w 9. minucie strzelił gola na 1:0 po wtargnięciu w pole karne gospodarzy. Awaryjnie rozwiązanie okazało się strzałem w dziesiątkę.

Śląsk jeszcze odpowiedział na tego gola i to dość żwawo. W 19. minucie zrobiło się 1:1 po uderzeniu Huberta Muszyńskiego, który zakończył pewnym strzałem głową dośrodkowanie w pobliże bramki Lecha. Kompromisowy wynik utrzymywał się długo, a drużyny bez powodzenia szukały sposobu na rozstrzygnięcie starcia.

Na swoim postawił Lech, który wykorzystał zbyt odważne ustawienie walczącego o utrzymanie przeciwnika w końcówce spotkania. Maksymilian Dziuba rozstrzygnął pojedynek uderzeniem na 2:1 w 83. minucie. Na to trafienie gospodarze już nie odpowiedzieli i w meczu rezerw lepsi okazali się piłkarze z Wielkopolski. [b]ZOBACZ WIDEO: Polak wygrał Ligę Mistrzów! Jaki będzie kolejny krok?

[/b]Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu maleje szansa na utrzymanie Śląska II Wrocław. Jego strata do bezpiecznego miejsca w tabeli wynosi cztery punkty. Lechici są praktycznie bezpieczni ponad strefą spadkową.

Śląsk II Wrocław - Lech II Poznań 1:2 (1:1)

0:1 - Norbert Pacławski 9'
1:1 - Hubert Muszyński 19'
1:2 - Maksymilian Dziuba 83'

Śląsk: Józef Burta - Kuba Lizakowski, Hubert Muszyński, Mariusz Pawelec (66' Mateusz Stawny), Olivier Wypart, Łukasz Gerstenstein (62' Szymon Krocz), Marcel Zylla (46' Przemysław Bargiel), Mateusz Młynarczyk (86' Mateusz Lisowski), Adrian Bukowski, Dawid Bałdyga (62' Dawid Matuszewski), Patryk Szwedzik

Lech: Mateusz Mędrala - Jakub Zagórski, Bartosz Tomaszewski, Adrian Laskowski, Mikołaj Tudruj, Krystian Sanocki (68' Igor Kornobis), Bruno Żołądź, Szymon Pawłowski (68' Maksymilian Dziuba), Tomasz Cywka, Patryk Gogół (81' Maksym Pietrzak), Łukasz Spławski (4' Norbert Pacławski)

Żółte kartki: Matuszewski, Wypart (Śląsk) oraz Pawłowski, Turduj, Pacławski, Dziuba (Lech)

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Śląsk II Wrocław utrzyma się w eWinner II lidze?