"Ściągnął pajęczynę". Show Mbappe. Dwie minuty, dwa cudowne uderzenia [WIDEO]

Kylian Mbappe jest nie do zatrzymania. Francuz wyjazdowym meczu Paris Saint-Germain z AJ Auxerre huknął dwa razy tak, że nie było co zbierać. Co więcej dokonał tego... w dwie minuty.

Krzysztof Kaczmarczyk
Kylian Mbappe Twitter / oficjalny profil Eleven Sports / Kylian Mbappe
Gole Kyliana Mbappe rozstrzygnęły wynik spotkania AJ Auxerre - Paris Saint-Germain. Ekipa ze stolicy wygrała na wyjeździe 2:1, a znakomity Francuz zaliczył wejście smoka robiąc olbrzymi krok w kierunku korony króla strzelców.

Więcej o meczu pisaliśmy tutaj -->> Trudna przeprawa PSG w Auxerre. Błysk Mbappe i koniec gry

- Ściągnął pajęczynę, perfekcyjne wykończenie tej akcji - mówił komentator stacji Eleven Sports, która transmitowała niedzielne spotkanie.

Wtedy właśnie Mbappe dostał piłkę w pole karne, wkręcił w ziemię rywala i uderzył idealnie. - Lokomotywa, która ciągnęła Paryż przez cały sezon, znów na czele tego pociągu - można było usłyszeć od komentatorów.

Była 6. minuta spotkania. I na tym "lokomotywa" się nie zatrzymała. Minęły dwie kolejne, a 24-latek otrzymał podanie od Lionela Messiego tuż przed linią pola karnego i wymierzył karę. Ponownie uderzył nie do obrony.

Tym samym licznik Mbappe w tym sezonie pokazuje obecnie 41 występów (we wszystkich rozgrywkach), 40 goli i dziewięć asyst.

Dwa trafienia w meczu przeciwko Auxerre przybliżyły też znacznie zawodnika PSG do korony króla strzelców. Aktualnie ma na swoim koncie 28 goli w Ligue 1 i o dwa wyprzedza napastnika Olympique Lyon Alexandra Lacazetta.

Do zakończenia sezonu we Francji pozostały dwie kolejki, a PSG jest na szczycie od pierwszej. Po 36. seriach gier ma sześć punktów przewagi nad drugim RC Lens i w perspektywie mecze z RC Strasbourg Alsace (wyjazd 27 maja) i Clermont Foot 63 (dom 3 czerwca).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)