Pozdrowienia dla Rosjan wywołały burzę. Tak tłumaczy się Barcelona

Nagranie, jakie wyciekło do sieci, a na którym piłkarze FC Barcelony dziękują fanom z Rosji, wzbudziło potężne kontrowersje. Natychmiast zareagowali przedstawiciele największych ukraińskich klubów. Teraz tłumaczą się Katalończycy.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Alex Balde Twitter / twitter.com/Buckarobanza / Alex Balde
Nikt nie mógł w to uwierzyć, mało kto dał wiarę, że to faktycznie się wydarzyło. W mediach społecznościowych znalazło się nagranie, gdzie Alex Balde i Sergi Roberto dziękują rosyjskim fanom za kibicowanie.

"Za niedługo się zobaczymy!", "Również jesteście częścią tego sukcesu", "Dziękujemy za trzymanie kciuków i waszą energię" - można usłyszeć.

O wszystkim napisał na Twitterze Piotr Słonka, dziennikarz znany jako "Buckarobanza". Nagranie zobaczysz na końcu materiału.

ZOBACZ WIDEO: "Był samcem alfa". Dyskusja o odejściu Lewandowskiego

Więcej o tym pisaliśmy tutaj -->> Piłkarze Barcelony zwrócili się do Rosjan? Potężne zamieszanie wokół jednego nagrania

Co na to FC Barcelona? Do sprawy odniosła się na zapytanie dziennikarzy hiszpańskiego "Sportu". Jak wyjaśnili, La Liga okresowo organizuje konferencje dla zagranicznych mediów, które mają prawa do transmisji meczów Primera Division.

I do jednej takiej konferencji doszło na obiektach Barcelony. Piłkarze rozmawiali wtedy m.in. z Okko Sports, które posiada prawa do La Liga w Rosji. "I na koniec dnia, 'pomijając scenariusz', Okko Sports poprosiło Sergiego Roberto i Balde'a o pozwolenie na nagranie krótkiego filmu, w którym obaj musieli pozdrawiać rosyjskich fanów śledzących zawody" - informuje Sport.

Przypomnijmy, że od 24 lutego 2022 w Ukrainie trwa wojna, którą rozpoczęła Rosja na rozkaz swojego władcy Władimira Putina. Nic więc dziwnego, że świat - w dużej części - odwrócił się od Rosjan. Nic też dziwnego, że nagranie z piłkarzami Barcelony wywołało taka burzę.

Dodajmy, że natychmiast zareagowali na nie przedstawiciele Szachtara Donieck czy Dynamo Kijów. - Jest to niedopuszczalnym i po prostu niemoralnym czynem - przyznał wprost dyrektor tego pierwszego Sergei Palkin.

Więcej o tym pisaliśmy tutaj -->> Mocna reakcja ukraińskich klubów na nagranie z piłkarzami Barcelony

Zobacz także:
Kibice Barcy chcą porażki swojej drużyny. By spuścić z ligi wroga
Jest decyzja ws. sędziego finału LM! Wiadomo co z Marciniakiem

Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×