Piłkarze Barcelony zwrócili się do Rosjan? Potężne zamieszanie wokół jednego nagrania

Do mediów społecznościowych wyciekło nagranie, na którym widać jak gracze FC Barcelony dziękują... fanom z Rosji za kibicowanie.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Alex Balde Twitter / twitter.com/Buckarobanza / Alex Balde
Piłkarze FC BarcelonyAlex Balde i Sergi Roberto w filmie, który w sobotę (20 maja) trafił do sieci (patrz poniżej), podziękowali... sympatykom piłki nożnej z Rosji za wspieranie Dumy Katalonii.

Nagranie wywołało sporo kontrowersji. W dobie, kiedy w Ukrainie z rąk państwa-agresora (Rosji) giną niewinni ludzie (wojna trwa od 24 lutego 2022 r.), na filmie słychać z ust graczy Barcy: "Za niedługo się zobaczymy!", "Również jesteście częścią tego sukcesu" czy "Dziękujemy za trzymanie kciuków i waszą energię".

Zwroty były skierowane do Rosjan. O bulwersującej sprawie napisał na Twitterze Piotr Słonka, dziennikarz znany jako "Buckarobanza".

ZOBACZ WIDEO: Holendrzy próbują wyciągnąć Polaka z Rosji. "Wszystko rozejdzie się o pieniądze"

"Film opublikowała dziś platforma Okko Sport, na której można oglądać mecze m.in. LaLiga. Być może to jakieś stare nagranie, albo fejk, ale zostało wrzucone właśnie teraz" - Słonka początkowo próbował znaleźć jakieś wytłumaczenie.

Prawdopodobnie to nie jest jednak fejk. Wideo zostało bowiem nagrane w piątek (19 maja) na Estadi Johan Cruyff w stolicy Katalonii w ramach współpracy FC Barcelony z rosyjską firmą bukmacherską. Tak twierdzi użytkownik TT "fcbarcelonacollection.com".

Jeśli to prawda, to wygląda na to, że hiszpański klub nadal współpracuje z bukmacherem, założonym przez trzech Rosjan - Siergieja Karszkowa, Romana Semiokhina i Dmitrija Kazorina.

Zobacz:
Rosjanie nie mają wstydu. Są oburzeni decyzjami ws. igrzysk
Wszedł na mecz w koszulce z napisem "Rosja". Zareagowała ochrona

Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×