FC Barcelona zwróciła się do Ukraińców. Jest oświadczenie

Nagranie z udziałem graczy FC Barcelony dziękujących rosyjskim kibicom wzbudziło dużo kontrowersji. "Deklarujemy nasze wsparcie dla narodu ukraińskiego i głęboko żałujemy, że pozdrowienia uraziły naszych fanów na Ukrainie" - czytamy w oświadczeniu.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
piłkarze FC Barcelony Twitter / FC Barcelona / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony
W mediach społecznościowych krążyło nagranie z Aleksem Balde i Sergim Roberto w rolach głównych. Obaj zawodnicy FC Barcelony po zdobyciu mistrzostwa dziękowali fanom pochodzącym z Rosji za wsparcie, co wywołało oburzenie w środowisku piłkarskim.

Na ich słowa zareagował między innymi Robert Lewandowski. W rozmowie z portalem interia.pl kapitan reprezentacji Polski przyznał, że cała sytuacja wyszła bardzo niekorzystnie. Zgodnie z jego zapowiedziami, kataloński klub podjął działania, by wyjaśnić tę sprawę.

FC Barcelona napisała specjalne pismo. Jego treść została opublikowana za pośrednictwem serwisu champion.com.ua.

"Barcelona chciałaby wysłać wiadomość w związku z niedawnymi kontrowersjami wywołanymi powitaniem dwóch naszych graczy podczas oficjalnych spotkań La Liga z międzynarodowym kanałem telewizyjnym. Chcemy podkreślić nasze zaangażowanie w pokojowe rozwiązanie konfliktu i wiarę w wartość sportu jako narzędzia jednoczenia narodów" - czytamy.

ZOBACZ WIDEO:Rozmawiał z Lewandowskim w Barcelonie. "Ta decyzja była słuszna"

W dużym stopniu zarząd FC Barcelony zrzucił odpowiedzialność na władze ligi hiszpańskiej. "Blaugrana" w oświadczeniu podkreślała, że na różnych polach pomaga naszym wschodnim sąsiadom.

"Jeszcze raz deklarujemy nasze wsparcie dla narodu ukraińskiego i głęboko żałujemy, że te pozdrowienia uraziły naszych fanów na Ukrainie. Prezydent Joan Laporta w przemówieniu w 2022 roku wyraził poparcie, nazywając wojnę "nieuzasadnioną". Zaoferował wsparcie wszystkim Ukraińcom, którzy przybywają do Katalonii w poszukiwaniu azylu" - napisano.

Czytaj więcej:
FC Barcelona sięgnie po reprezentanta Portugalii? Wypożyczenie wchodzi w grę
Oficjalnie. Gwiazdor zostaje w Arsenalu

Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×