Tym razem bez uśmiechów. Polska wysoko przegrała z Walią [WIDEO]

Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała 0:3 z Walią w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy. Polacy wszystkie gole stracili na przestrzeni niecałych 10 minut.

Rafał Sierhej
Reprezentacja Polski U-17 w turnieju Mistrzostw Europy U-17 jak na razie tylko zachwycała. Drużyna prowadzona przez Marcina Włodarskiego prezentowała styl, do którego polski kibic zdecydowanie nie jest przyzwyczajony.

W pierwszych dwóch meczach Polacy strzelili aż 10 goli, a przy tym pokazali kawał naprawdę dobrej, atrakcyjnej dla oka, ofensywnej piłki nożnej. Po dwóch spotkaniach Biało-Czerwoni mieli już zapewniony awans do ćwierćfinału.

Wobec tego selekcjoner zdecydował się na szereg zmian. Te w pierwszej połowie zdawały egzamin. Właściwie można powiedzieć, że działały prawie do końca. Walijczykom mur defensywny naszej drużyny udało się skruszyć dopiero w 82. minucie spotkania.

Doskonałe dośrodkowanie ze skrzydła wykorzystał jeden z piłkarzy Walii. Piłka spadła idealnie na głowę naszego rywala, a ten nie dał szans bramkarzowi i otworzył wynik. Siedem minut później kapitalną kontrę wykorzystał Morgan.

Napastnik pokonał naszego golkipera płaskim strzałem po ziemi. Trzeciego gola również strzelił Morgan, ale ten był już naprawdę urodziwy. Napastnik zszedł na prawą nogę w polu karnym i uderzył z dużą siłą. Piłka wpadła prosto w okienko bramki Biało-Czerwonych.