Manchester City w końcu zatrzymany w Premier League

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / EXPA/ Focus Images/ Alan Stanford / Na zdjęciu: Riyad Mahrez (z lewej) i Pervis Estupinan (z prawej)

Dwanaście wygranych z rzędu w Premier League i basta. W zaległym spotkaniu 32. kolejki Manchester City tylko zremisował na wyjeździe z Brighton and Hove Albion 1:1 i tym samym jego zwycięska seria została przerwana.

Manchester przystępował do środowego starcia z Brighton na dużym spokoju, gdyż już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza Anglii. Natomiast walcząca o udział w europejskich pucharach ekipa Mew liczyła na sprawienie niespodzianki w tej konfrontacji.

The Citizens od początku rywalizacji starali się narzucić swój styl gry. Goście lepiej operowali piłką i wyszli na prowadzenie w 25. minucie potyczki. Wówczas Erling Haaland zagrał świetne podanie do Phila Fodena, który w zasadzie z kilku metrów dopełnił formalności.

Kiedy wydawało się, że podopieczni Pepa Guardioli pójdą za ciosem, gospodarze w 38. minucie doprowadzili do remisu. Wtedy to 19-letni Julio Enciso przepięknie huknął z około 25 metrów i trafił w "okienko" bramki strzeżonej przez Stefana Ortegę. Asystę przy tym golu zaliczył Levi Colwill.

Po zmianie stron Manchester City dążył do triumfu i nawet w 79. minucie za sprawą Haalanda zdobył bramkę, której jednak nie uznał sędzia z uwagi na wcześniejszy faul (to wykazał dopiero VAR).

Ostatecznie wynik na tablicy świetlnej już nie uległ zmianie i podział punktów na Amex Stadium w Brighton and Hove stał się faktem. Ten rezultat zapewnił Mewom udział w Lidze Europy w kolejnym sezonie.

Premier League, 32. kolejka (zaległy):

Brighton and Hove Albion - Manchester City 1:1 (1:1) 0:1 - Phil Foden 25' 1:1 - Julio Enciso 38'

*Jakub Moder (Brighton and Hove Albion) poza kadrą meczową z powodu kontuzji.