Ten gol dał Polakom półfinał mistrzostw Europy. Wow, ale przymierzył! [WIDEO]

Filip Rejczyk w kapitalnym stylu dał awans Polakom do półfinału mistrzostw Europy do lat 17 (3:2). W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry popisał się trafieniem, które trzeba zobaczyć.

Mateusz Kozanecki
gol Filipa Rejczyka na 3:2 Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Filipa Rejczyka na 3:2
Piłkarze reprezentacji Polski U-17 świetnie sobie radzą podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Najpierw zwyciężyli w swojej grupie, dzięki czemu zameldowali się w ćwierćfinale.

W nim mierzyli się z Serbami. W 4. minucie spotkania Polacy wykonywali rzut wolny. Dośrodkowywał Filip Rejczyk. Po jego zagraniu zakotłowało się w polu karnym.

Do piłki dopadł Jakub Krzyżanowski, który wykorzystał zamieszanie, po czym skierował piłkę do siatki rywali. W ten sposób Biało-Czerwoni znaleźli się na prowadzeniu.

W drugiej połowie Serbowie doprowadzili do wyrównania. W 62. minucie akcję przeprowadził Daniel Mikołajewski, którego sfaulowano w polu karnym. Sam podszedł do "jedenastki", a następnie zamienił ją na gola.

Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać. Po trafieniu Andreja Suboticia zrobiło się 2:2 i wydawało się, że taki wynik utrzyma się do końca regulaminowego czasu gry.

Bramkę na wagę awansu w 89. minucie strzelił Filip Rejczyk. Reprezentant Polski efektownie przymierzył z rzutu wolnego. W ten sposób Biało-Czerwoni zameldowali się w półfinale.

Bramka na 1:0 Bramka na 2:1 Bramka na 3:2

Jakub Świerczok rozczarowaniem? "Może się pożegnać"