Poznaliśmy trzeciego spadkowicza z Fortuna I ligi

Odra Opole wykonała swoje zadanie w meczu z ostatnią w tabeli Chojniczanką. Remis 1:1 oznacza, że podopieczni Adama Noconia zostają na zapleczu PKO Ekstraklasy, a opuszcza je Skra Częstochowa.

Skra Częstochowa WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Skra Częstochowa
Odra mogła w niedzielę zapewnić sobie pozostanie na następny sezon na zapleczu PKO Ekstraklasy. Warunkiem było zapunktowanie w przedostatnim meczu rozgrywek. Beniaminek z Pomorza nie przywiózł kompletu "oczek" z żadnego wyjazdu, więc opolanie stali przed teoretycznie prostym zadaniem.

W 33. minucie Odra przybliżyła się do wykonania celu, ponieważ zdobyła gola na 1:0. Borja Galan nie pozwolił na zatrzymanie piłki Damianowi Primelowi w bramce Chojniczanki i mógł cieszyć się ze zdobycia prowadzenia. Wykorzystał on dośrodkowanie z prawego skrzydła Mateusza Spychały.

Przed golem chojniczanie zaczynali odpowiadać swoimi atakami, co mogło sugerować, że mecz wyrównuje się, jednak Odra okazała się skuteczniejsza w pierwszej połowie.

Chojniczanka nie odrobiła strat przed zejściem na przerwę do szatni. W pierwszej połowie odpowiedziała gospodarzom jednym strzałem celnym, z którym poradził sobie Artur Haluch. Ponadto były próby blokowane czy uderzenie Pawła Czajkowskiego nieznacznie obok słupka.

Chojniczanka powalczyła do końca o poprawienie wyniku i po długich staraniach znalazła sposób na przedostanie się przez obronę z Opola. Kamil Mazek strzelił gola na 1:1 w 85. minucie i Odra musiała zapomnieć o swoim prowadzeniu. Gospodarzom pozostało zatroszczyć się o remis, który również gwarantował utrzymanie kosztem Skry Częstochowa.