Oficjalnie: exodus w Jagiellonii Białystok. Sześciu piłkarzy opuszcza klub

Jagiellonia Białystok zakończyła sezon i najważniejszą informacją jest to, że utrzymała się w lidze. Teraz klub poinformował, że jego szeregi opuszczają Marc Gual, Israel Puerto, Tomas Prikryl, Michał Pazdan, Bartosz Bida oraz Juan Camara.

Kuba Duda
Kuba Duda
piłkarze Jagiellonii Białystok WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok
Od kilku lat kibice Jagiellonii Białystok żyją w nieco innej rzeczywistości niż za czasów Michała Probierza, czy pierwszej kadencji Ireneusza Mamrota. Wtedy Jaga realnie liczyła się w walce o mistrzostwo Polski, ale teraz jest już zupełnie innym klubem.

Obecny sezon był dla niej drugim z rzędu, w którym niemalże do ostatniej kolejki musiała walczyć o utrzymanie w PKO Ekstraklasie i ponownie ten cel został osiągnięty. Teraz przy okazji letniego okna transferowego klub najprawdopodobniej przeprowadzi przebudowę zespołu, bo odejdzie kilku zawodników.

W poniedziałek Jagiellonia za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała o zakończeniu współpracy z sześcioma piłkarzami pierwszego zespołu. Kontrakty tych graczy wygasają wraz z końcem czerwca tego roku i nie zostaną przedłużone.

Jednak w jednym z tych przypadków Jaga nie miała nic do gadania, bo Marc Gual już od pewnego czasu ma podpisaną umowę z Legią Warszawa i to właśnie jej barwy będzie reprezentował od pierwszej kolejki nowych rozgrywek.

Pozostałymi piłkarzami, którzy żegnają się z Białymstokiem są Israel Puerto, Tomas Prikryl, Michał Pazdan, Juan Camara oraz Bartosz Bida. Szczególnie pierwsi trzej z wymienionych zwracają uwagę, bo przecież mówimy o graczach, którzy regularnie grali w zakończonym sezonie.

Czytaj też:
Papszun przebił wszystkich!
Chce go 20 klubów. Może grać dla Polski!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za bramka! I to dzięki... kibicowi
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×