Eksperci w szoku. Zobacz komentarze po meczu Polaków z Niemcami

Reprezentacja Polski U-17 zaprezentowała się kapitalnie podczas mistrzostw Europy. Podopieczni Marcina Włodarskiego zakończyli występ w turnieju porażką z Niemcami (3:5). W mediach społecznościowych panuje zachwyt nad grą Biało-Czerwonych.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Krzysztof Kolanko PAP/EPA / Tamas Kovacs / Na zdjęciu: Krzysztof Kolanko
Już podczas fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 17 reprezentanci Polski pokazali, że potrafią grać świetną dla oka piłkę. Na początku rozgromiona została Irlandia (5:1), a w kolejnym meczu Węgry (5:3).

Pomijając porażkę z Walią (0:3), zespół Marcina Włodarskiego znów zabłysnął w spotkaniu przeciwko Serbii (3:2). Jedno jest pewne - Biało-Czerwoni podczas turnieju grali bardzo widowiskową piłkę. Zaprezentowali to również w starciu z Niemcami w półfinale.

Ostatecznie drużyna zza naszej zachodniej granicy wygrała 5:3. Mimo wszystko reprezentacja Polski grała przez dłuższą część meczu jak równy z równym. Eksperci w mediach społecznościowych chwalili już kadrę U-17 jeszcze w trakcie pierwszej połowy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za bramka! I to dzięki... kibicowi

"Uszczypnijcie mnie. Przecież my tak nie potrafimy" - napisał Tomasz Urban, dziennikarz Viaplay.

"Włączyłem naszą kadrę U-17 i jestem w ciężkim szoku. Odwaga, częste wchodzenie w pojedynki 1v1, gra kombinacyjna, pressing... świetnie to wygląda. Futbol na tak" - dodał Michał Gajdek.

"A ja się dziwiłem, że Santos zachwycał się reprezentacjami juniorskimi. Od lat nie mieliśmy tak ładnie grającej kadry w kategoriach młodzieżowych. Polot, finezja, czysta radość z gry w piłkę" - wspomniał Tomasz Ćwiąkała z Canal Plus Sport.

"Patrzę, na tych młodych Polaków i szczęka mi opada. Przekozaki" - podsumował Cezary Olbrycht.

"Świetnie nasi młodzi chłopcy grają. Do przodu, technicznie, z polotem, wiarą, finezją, entuzjazmem. Jestem bardzo ciekawy, ilu z nich dojdzie do poziomu pierwszej reprezentacji" - napisał Mateusz Borek.

"Oglądam kolejny mecz naszych 17-letnich piłkarzy i nadal nie mogę uwierzyć, że to nie są chłopcy wypożyczeni z jakichś wyższych futbolowych cywilizacji. Niesamowite" - ocenił Rafał Stec z "Gazety Wyborczej".

W trakcie przerwy i już po końcowym gwizdku głosy były identyczne. "W U17 polska technika vs niemiecka konina, nie sądziłem, że doczekam takich czasów" - dodał Marek Wawrzynowski, dziennikarz portalu "Przegląd Sportowy Onet".

"Jak ja kocham mentalność tych chłopaków!! Nie poddają się, nie załamują, tylko walczą o finał, o swoje marzenia. Niesamowita jest kadra U-17" - podsumował jego redakcyjny kolega, Jakub Treć.

"Wielki szacun dla kadry u17 za medal ME, awans na mundial, kapitalną walkę w każdym meczu, ale przede wszystkim otwarte głowy, odwagę i bezkompromisowy futbol. Kilku z tych chłopców zrobi bardzo duże kariery, a Polska za parę lat nie będzie się tylko kojarzyć z lagą na Robercika" - napisał Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport.

Zobacz też:
Genialne uderzenie reprezentanta Polski. "Co za bomba Wolskiego!" [WIDEO]

Czy podobał Ci się występ Polaków w meczu z Niemcami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×