UEFA rozszerza VAR. Istotna wiadomość dla mistrza Polski

Coraz mniej jest meczów europejskich pucharów, w których sędziowie nie będą mogli liczyć na pomoc VAR-u. Technologia będzie dostępna od początku eliminacji Ligi Mistrzów z udziałem Rakowa Częstochowa.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Ivi Lopez (czwarty od lewej) WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Ivi Lopez (czwarty od lewej)
Po raz pierwszy przedstawicielem PKO Ekstraklasy w eliminacjach Ligi Mistrzów będzie Raków Częstochowa. Drużyna Marka Papszuna spróbuje przejść trudną drogę do fazy grupowej elitarnego europejskiego pucharu. Nie wiadomo jeszcze z kim zmierzy się Raków, ale wiadomo, że wszystkie mecze w eliminacjach zostaną posędziowane z wykorzystaniem technologii VAR. Arbitrzy będą mogli korzystać z powtórek, które ułatwią uniknięcie rażących błędów.

Technologia VAR będzie dostępna również w całych eliminacjach Ligi Europy. Raków będzie mógł znaleźć się w nich w sytuacji, w której odpadnie w dalszej niż pierwsza runda eliminacji Ligi Mistrzów.

W europejskich pucharach zagrają w nadchodzącym sezonie również Legia Warszawa, Lech Poznań oraz Pogoń Szczecin. Technologia VAR będzie mogła zostać wykorzystana w ich meczach od czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Mecze wcześniejszych rund będą prowadzone bez technologicznego wsparcia.

ZOBACZ WIDEO: Nieprawdopodobne sceny. Cieszył się z gola ze środka boiska, a po chwili...

Na start pucharowiczów z PKO Ekstraklasy trzeba poczekać do lipca. Wcześniej, ponieważ w czerwcu poznają oni przeciwników w losowaniu.

Czytaj także: UEFA wymierzyła kary gigantom. Największa dla PSG
Czytaj także: Reforma Ligi Mistrzów. UEFA uzgodniła detale

Czy Raków Częstochowa awansuje latem do Ligi Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×