Inter Mediolan zaatakował wicelidera. Pozytywny wynik przed finałem Ligi Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Marcelo Brozović w czasie meczu z Torino FC
PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Marcelo Brozović w czasie meczu z Torino FC

Nerazzurri zakończyli sezon w Serie A zwycięstwem 1:0 z Torino FC. Po przerwie na boisku pojawił się Karol Linetty, ale nie pomógł w odrobieniu strat i uratowaniu wyniku.

Inter mógł w sobotę jeszcze zaatakować drugie w tabeli Lazio i postarać się o zdobycie wicemistrzostwa Włoch. Strata finalisty Ligi Mistrzów do Biancocelestich wynosiła dwa punkty na kolejkę przed końcem sezonu. Jednocześnie konfrontacja z Torino była dla podopiecznych Simone Inzaghiego przetarciem przed zaplanowanym na następną sobotę starciem z Manchesterem City.

Inter strzelił decydującego gola na 1:0 w 37. minucie. Do bramki Torino nie przymierzył ani Lautaro Martinez, ani Romelu Lukaku, a Marcelo Brozović. Chorwat skorzystał z miejsca blisko linii pola karnego przeciwnika, a po ułożeniu sobie piłki na stopie, wpakował ją w narożnik bramki. Vanja Milinković-Savić miał futbolówkę na rękawicy, jednak nie zdołał sparować jej w bezpieczne miejsce.

Od 69. minuty gospodarze próbowali gonić Inter z Karolem Linettym w jedenastce. Polak był zmiennikiem Samuela Ricciego. Torino nie miało jednak pomysłu ani na pokonanie Samira Handanovicia, ani wprowadzonego w drugiej połowie do bramki gości Alexa Cordaza. Granata nie narzuciła wysokiego tempa, co było na rękę Nerazzurrim

Inter znalazł się na drugim miejscu w tabeli bezpośrednio po zwycięstwie 1:0 w Turynie. Czeka na odpowiedź piłkarzy Lazio w meczu na wyjeździe z Empoli.

Torino FC - Inter Mediolan 0:1 (0:1) 0:1 - Marcelo Brozović 37'

Torino: Vanja Milinković-Savić - Ricardo Rodriguez (57' Ola Aina), Alessandro Buongiorno, Perr Schuurs - Mergim Vojvoda (57' Yann Karamoh), Ivan Ilić (80' Demba Seck), Samuele Ricci (69' Karol Linetty), Wilfried Stephane Singo (80' Pietro Pellegri) - Nikola Vlasić, Aleksiej Miranczuk - Antonio Sanabria

Inter: Samir Handanović (65' Alex Cordaz) - Alessandro Bastoni (65' Francesco Acerbi), Stefan De Vrij, Matteo Darmian - Robin Gosens (73' Raoul Bellanova), Hakan Calhanoglu (55' Nicolo Barella), Marcelo Brozović, Roberto Gagliardini, Denzel Dumfries - Lautaro Martínez (55' Edin Dzeko), Romelu Lukaku

Żółte kartki: Singo (Torino) oraz Calhanoglu, Gosens (Inter)

Sędzia: Michael Fabbri

Czytaj także: Zinedine Zidane z priorytetem na przyszłość. Ten klub chce prowadzić Francuz Czytaj także: Paulo Sousa radzi sobie we Włoszech. Zapracował na nowy kontrakt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Inter Mediolan wygra w tym sezonie Ligę Mistrzów?