Zdjęcie niesie się po sieci. Zobacz, co stało się na murawie stadionu po awansie Ruchu Chorzów

Kibice Ruchu Chorzów przeżywają wielkie chwile. Legendarny klub awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na Twitterze pokazano, co dzieje się na stadionie chorzowskiego klubu po wejściu do PKO Ekstraklasy.

Dawid Franek
Dawid Franek
piłkarze Ruchu Chorzów / kibice przy ulicy Cichej PAP / Zbigniew Meissner / Twitter Ruch Chorzów / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów / kibice przy ulicy Cichej
Ruch Chorzów przypieczętował awans do PKO Ekstraklasy po zwycięstwie 1:0 nad GKS-em Tychy. Chorzowianie wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej po sześciu latach nieobecności. Od początku roku Ruch musiał grać mecze domowe na stadionie Piasta Gliwice, ponieważ obiekt przy ulicy Cichej zagrażał bezpieczeństwu piłkarzy.

Nie dość, że wymagał ogólnego remontu, to jeszcze pękła tam podstawa wieży oświetleniowej. Ostatecznie zdemontowano wszystkie cztery maszty oświetleniowe, więc o grze w Chorzowie nie było mowy.

Nie oznacza to jednak, że nie można na tym stadionie świętować awansu. Pokazał to Ruch Chorzów w mediach społecznościowych.

"21:30. Cicha 6" - napisano na Twitterze, publikując zdjęcie z kibicami. Było ich mnóstwo. Trudno dziwić się takiej reakcji fanów na awans. Jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce znów jest w elicie!

Czytaj także:
Reprezentant szczery po latach. "Zabrakło mi odwagi"

ZOBACZ WIDEO:Zadał pytanie o Messiego. Tak odpowiedział “Lewy”
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×