"Zaszczyt". Tak gwiazdor kadry pożegnał Błaszczykowskiego

Dobiegła końca reprezentacyjna kariera Jakuba Błaszczykowskiego. Po zwycięstwie 1:0 nad Niemcami Arkadiusz Milik skierował swoje słowa do 37-latka.

Rafał Szymański
Emre Can i Arkadiusz Milik PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Emre Can i Arkadiusz Milik
W piątek reprezentacja Polski nie miała łatwego zadania. Przez 90 minut Niemcy nie zdołali jednak sforsować defensywy Biało-Czerwonych i jak się okazało, w pierwszej połowie Jakub Kiwior zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w meczu towarzyskim rozegranym na PGE Narodowym.

To był szczególny mecz ze względu na pożegnanie Jakuba Błaszczykowskiego. Doświadczony zawodnik przebywał na placu gry do 16. minuty, po czym kadrowicze uhonorowali go szpalerem. 37-latek zakończył reprezentacyjną karierę z 109 występami w swoim dorobku.

Podopieczni Fernando Santosa będą dobrze wspominali Błaszczykowskiego. Po ostatnim gwizdku głos zabrał Arkadiusz Milik.

"To był zaszczyt dzielić z tobą szatnię reprezentacji Polski. Wszystkiego Dobrego" - napisał na Instagramie napastnik Juventusu, załączając pamiątkowe zdjęcie z jednym z bohaterów meczów z Niemcami.

Tymczasem kadra narodowa szykuje się do meczu o stawkę z Mołdawią. Spotkanie wyjazdowe zostanie rozegrane w nadchodzący wtorek, początek meczu o godz. 20:45.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)