Były reprezentant Polski ostro o grze kadry. "Lewandowski to się chyba cieszył, że jest w przerwie zmieniany"

Reprezentacja Polski wygrała 1:0 mecz towarzyski z Niemcami. Mimo tego na grę naszej kadry spadła poważna fala krytyki. - Wczoraj się wszystko sprowadzało do tego, czy Szczęsny wszystko wybroni, czy nie - ocenił Wojciech Kowalczyk.

Rafał Sierhej
Wojciech Kowalczyk WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Wojciech Kowalczyk
Reprezentacja Polski kontynuuje proces budowy pod wodzą Fernando Santosa. Portugalczyk swoją pracę z naszą kadrą rozpoczął w styczniu 2023 roku. Pierwsze dwa mecze pod wodzą tego trenera dały mocno mieszane odczucia.

Najpierw Biało-Czerwoni polegli w starciu z Czechami, a później skromnie (1:0) wygrali z Albanią w Warszawie. Trzecim meczem pod wodzą Santosa był pojedynek towarzyski z reprezentacją Niemiec, podczas którego z kadrą żegnał się Jakub Błaszczykowski.

Polska wygrała 1:0 po golu z rzutu rożnego, którego strzelił Jakub Kiwior. Trudno jednak mówić o tym, aby Santos usprawnił naszą grę w ataku. Z takim stwierdzeniem jednoznacznie zgadza się z Wojciech Kowalczyk.

- Fernando Santos mówił, że trzeba zmienić mentalność... A teraz słyszę, że musimy skupić się na obronie. Santos miał nam pomóc w tym, żeby w takim spotkaniu cokolwiek zrobiło dwóch piłkarzy - Lewandowski i Zieliński. Lewandowski to się chyba cieszył, że jest w przerwie zmieniany, bo mógł sobie pomyśleć: tak się nie da grać - ocenił były reprezentant Polski w programie "Stan Futbolu".

- To ja sobie postoję 90 minut, bo nic nie jestem w stanie stworzyć. Zieliński? 19 kontaktów z piłką w 60 minut. Rozgrywający. Kto ma mu pomóc, kto poda piłkę? My najlepiej wyglądaliśmy jeśli chodzi o grę w obronie, odbiór i przesuwanie. I tak 90 minut - kontynuował Kowalczyk.

39-krotny reprezentant Polski odniósł się także do występu Wojciecha Szczęsnego. - Zaraz będzie Liga Narodów, rywale takiego kalibru... i nie jest wcale powiedziane, że Szczęsny zawsze wszystko wybroni. Wczoraj się wszystko sprowadzało do tego, czy Szczęsny wszystko wybroni, czy nie - dodał były napastnik.