Nie zostawili suchej nitki na reprezentacji Holandii. W mediach padły mocne słowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: radość reprezentantów Holandii
Getty Images / / Na zdjęciu: radość reprezentantów Holandii

Reprezentacja Holandii przegrała w meczu o 3. miejsce Ligi Narodów z Włochami (2:3). Sporo do życzenia pozostawiał styl gry zaprezentowany przez Oranje. W tamtejszych mediach pojawiło się sporo krytycznych słów pod adresem trenera.

Drugą porażkę z rzędu w turnieju finałowym Lidze Narodów UEFA zanotowali piłkarze reprezentacji Holandii. "Oranje" na własnym terenie przegrali najpierw z Chorwacją (2:4), a w niedzielnym meczu o 3. miejsce ulegli Włochom (2:3).

Po 20. minutach było już 2:0 dla Włochów. Po przerwie kontaktową bramkę zdobył Steven Bergwijn, ale szybko odpowiedział Federico Chiesa. Ostatniego gola w meczu strzelił Georginio Wijnaldum.

"Początek drugiej kadencji Ronalda Koemana jest dramatyczny" - skomentował holenderski portal nos.nl. Dziennikarze wyliczyli, że do tej pory jego podopieczni zdołali jedynie pokonać reprezentację Gibraltaru.

"Nie tylko Koeman był niezadowolony. Publiczność również dała o sobie znać i na trybunach pojawiły się gwizdy. (...) Zmartwiony Koeman skupia się teraz na wrześniowych meczach z Grecją i Irlandią" - czytamy dalej.

Holenderski "De Telegraaf" zwrócił uwagę na to, że ostatnie porażki muszą być ogromnym zmartwieniem dla selekcjonera. O ile porażka we Francji, której zespół doznał w marcu, można wytłumaczyć licznymi absencjami, o tyle ostatnie potknięcia są trudne do przyjęcia.

"Oranje byli niechlujni na początku i tacy pozostali, dlatego nie byli w stanie się podnieść. Po dwudziestu minutach mecz był już niemal przegrany" - czytamy.

O krok dalej poszli dziennikarze portalu ad.nl. Opisali grę reprezentacji Holandii jako "naiwną i słabej jakości". "Niepokojący jest sposób, w jaki Oranje prezentują się obecnie we wszystkich aspektach gry" - dodano.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty