Co za trafienie! Rywale Polaków zachwycili [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Twitter, Polsat Sport / Na zdjęciu: znakomity strzał piłkarza Albanii
Twitter / Twitter, Polsat Sport / Na zdjęciu: znakomity strzał piłkarza Albanii

Albania pokonała na wyjeździe Wyspy Owcze w eliminacjach do Euro 2024. Grupowi rywale Polaków zapewnili sobie trzy punkty widowiskowym trafieniem, a kropkę nad i postawił piłkarz Legii Warszawa.

We wtorkowy wieczór wiele działo się w grupie E eliminacji do mistrzostw Europy w 2024 roku. I to nie tylko w meczu Polaków z Mołdawią. Ciekawie było również w drugim starciu, w którym Wyspy Owcze podejmowały Albanię.

Albańczycy byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, choć Wyspy Owcze pokazały już, że potrafią napsuć krwi, urywając punkty Mołdawii. I tym razem nie zabrakło emocji. Reprezentacja Albanii w 20. minucie wyszła na prowadzenie po bramce Nedima Bajramiego. Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do remisu.

Kluczowym momentem była akcja w 51. minucie. Piłkę przed polem karnym otrzymał Kristjan Asllani i potężnym, precyzyjnym strzałem wyprowadził Albanię na prowadzenie. "Co za uderzenie, przepiękna bramka młodego gracza Interu" - krzyczał komentator Polsatu.

Kropkę nad i w doliczonym czasie postawił zawodnik Legii Warszawa, Ernest Muci. Albania triumfowała 3:1 i zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy E.