Baku opuści Legię? Oferty z trzech krajów. Transfer możliwy jeszcze tego lata!

Makana Baku dał się poznać z dobrej strony jako piłkarz Warty. Potem wyjechał do Turcji, skąd wrócił do Ekstraklasy, do Legii. Ten pobyt nie jest jednak udany. Z informacji WP SportoweFakty wynika, że możliwe jest jego odejście jeszcze tego lata.

Piotr Koźmiński
Piotr Koźmiński
Makana Baku WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Makana Baku
Makana Baku grał w Warcie Poznań tylko pół roku, ale został w Ekstraklasie bardzo dobrze zapamiętany. Niemiecki piłkarz po przygodzie w Wielkopolsce wyjechał do Turcji, gdzie reprezentował barwy Goztepe.

Stamtąd przeniósł się do Legii Warszawa, ale niewykluczone, że ta przygoda długo już nie potrwa.

Z informacji WP SportoweFakty wynika, że piłkarz ma oferty z trzech krajów. Chodzi o Belgię, Katar i Niemcy. A ze względu na to, że w Legii jego kariera nie potoczyła się tak jak wszyscy to sobie wyobrażali, to niewykluczone, że chętnie z którejś z tych ofert by skorzystał.

Tym bardziej, że Baku nie do końca odnajduje się na wahadle, a tak bywa ustawiany w Legii. Jego naturalna pozycja to skrzydłowy i tam przymierzają go kluby z krajów, o których wspomniano wyżej.

ZOBACZ WIDEO: Nie dostał powołania do kadry. Zamiast w Mołdawii tak spędzał czas

Oczywiście, ewentualne odejście musi się odbyć za zgodą Legii, bo piłkarz ma kontrakt do lata 2025. W poprzednim sezonie Baku zagrał w 22 meczach Ekstraklasy, notując jedną asystę. Z kolei w Warcie było to 13 spotkań, 6 goli i 2 asysty.

Piotr Koźmiński, dziennikarz WP SportoweFakty

Jest potwierdzenie. Wielkie piłkarskie wydarzenie w Polsce!
Krychowiak chce porozmawiać z Santosem

Czy Legia powinna pozwolić odejść Makanie Baku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×