Lech przeprowadza kolejny transfer. Zawodnik jest już w Polsce

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
zdjęcie autora artykułu

Lech Poznań przez długi czas był dość bierny na rynku transferowym, ale gdy już zaczął działać, to nazwiska, jakie sprowadza, robią wrażenie. Nowym obrońcą Kolejorza ma zostać Miha Blazić, który występował w Ligue 1.

Przez pewien czas po zakończeniu sezonu 2022/2023 kibice Lecha Poznań mogli być niezbyt zadowoleni z tego, jak wygląda polityka transferowa ich klubu. Wydawało się, że Kolejorz znowu nie będzie zbyt aktywny na rynku transferowym, co stwarzałoby spore ryzyko przy okazji walki w europejskich pucharach.

Natomiast obecnie sytuacja wygląda lepiej. Oficjalnie ogłoszone zostało sprowadzenie Eliasa Anderssona, który zapowiada się na naprawdę ciekawego i solidnego lewego defensora. Bliska jest również finalizacja transferu Aliego Gholizadeha, a teraz do klubu ma trafić stoper z naprawdę ciekawą przeszłością.

Lech Poznań w swoich mediach społecznościowych poinformował, że w Polsce pojawił się już Miha Blazić. Słoweński obrońca w czwartek, 6 lipca, przejdzie testy medyczne i jeśli badania nie wykażą żadnych nieprawidłowości, podpisze dwuletni kontrakt z wielkopolskim klubem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popisy córki gwiazdy tenisa

Mówimy o obrońcy, który w sezonie 2022/2023 występował w ekipie francuskiej Ligue 1, Angers SCO. Słoweniec zanotował 24 występy na najwyższym poziomie ligowym w tamtym kraju i zdobył nawet dwie bramki. Jednak jego zespół spadł, co sprawiło, że dostał wolną rękę na poszukiwanie klubu.

Wybór padł na Kolejorza i trzeba przyznać, że wzmocnienia Lecha wyglądają coraz ciekawiej. Oczywiście tak się to powinno prezentować, bo przecież mówimy o zespole, który znowu chciałby połączyć grę w Europie z występami na krajowym podwórku.

Czytaj też: A jednak? Zwrot ws. Szymańskiego Serie A ujawniła terminarz. Wiadomo, kiedy dojdzie do szlagierów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty