Premier League: Liverpool wrócił do gry! Porażka Man Utd!

Liverpool pokonał Manchester United 2:0 w meczu 10. kolejki Premier League. Zwycięstwo to pozwoliło The Reds zachować szansę na walkę o mistrzostwo Anglii. Czerwone Diabły nie są już liderem.

W tym artykule dowiesz się o:

Do składu Liverpoolu wskoczył od pierwszej minuty Fernando Torres. Zabrakło jednak Stevena Gerrarda. Z kolei w Man Utd wyleczył się Wayne Rooney, lecz na ławce zabrakło Tomasza Kuszczaka.

W trzeciej minucie do siatki gospodarzy trafił Rooney, jednak sędzia nie uznał tej bramki, ponieważ sędzia liniowy wskazał pozycję spaloną Anglika. Serca kibiców The Reds zadrżały, zwłaszcza, że Liverpool przegrał cztery ostatnie mecze.

Kilka minut później mogło być 1:0 dla gospodarzy, gdy strzał z rzutu wolnego Fabio Aurelio świetnie obronił Edwin Van der Sar. The Reds dobijali jeszcze, ale gol nie padł - tak jak w całej pierwszej połowie, w której na boisku pojawiły się... baloniki.

20 minut po wznowieniu gry Liverpool zdobył bramkę po tym jak Lucas Leiva zagrał do Torresa. Hiszpan będąc sam na sam z Van der Sarem pokonał bramkarza rywali. W kolejnych minutach na boisku zameldował się m.in. Michael Owen i przywitanie wychowanka The Reds nie było miłe.

On miał jednak trafić do siatki Liverpoolu. Nie uczynił tego, a także żaden jego kolega. Podopieczni Rafaela Beniteza wygrali ostatecznie 2:0, chociaż w końcówce Antonio Valencia huknął piłką w poprzeczkę. Dodatkowo czerwoną kartkę za faul dostał Nemanja Vidic, a bramkę w doliczonym czasie gry zdobył David N'Gog.

***

Na Reebok Stadium Bolton Wanderers pokonał Everton 3:2. Kłusaki prowadziły już 2:0, by stracić dwie bramki. Wydawało się, że The Toffees pójdą za ciosem i zdobędą kolejną bramkę. Ale do gry wrócili gospodarze, a konkretnie Ivan Klasnic, dla którego był to pierwszy gol w nowych barwach.

Rozczarował Manchester City. The Citizens prowadzili z Fulham Londyn już 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2. The Cottagers doprowadzili do wyrównania w ciągu zaledwie sześciu minut. To samo dotyczy mecze West Ham United - Arsenal Londyn. Kanonierzy do 74. minuty prowadzili 2:0, ale także w 6 minut stracili dwie bramek i spotkanie zakończyło się remisem 2:2.