Zaskakująca sytuacja w meczu Rakowa. To praktycznie się nie zdarza

Golkiper Flory Tallin Evert Grunvald przed drugą połową meczu z Rakowem Częstochowa w el. Ligi Mistrzów zmienił bluzę i... numer.

PB
Raków vs Flora w I rundzie el LM PAP / PAP/Waldemar Deska / Na zdjęciu: Raków vs Flora w I rundzie el. LM
W pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów 2023/23 Raków Częstochowa we wtorek (11 lipca) zmierzył się u siebie (na Miejskim Stadionie Piłkarskim "Raków") z Florą Tallin (1:0 - relacja TUTAJ).

Przed rozpoczęciem drugiej połowy tego spotkania kibice przecierali oczy ze zdumienia. Bramkarz ekipy gości Evert Grunvald wyszedł bowiem z szatni w... innej koszulce z innym numerem (nr "98"), aniżeli występował w pierwszych 45 minutach.

"Nie mieli drugiej koszulki z tym samym numerem (nr "33" - przyp. red.) w takim kolorze" - wyjaśnili kuriozalną sytuację komentatorzy TVP Sport.

Okazało się, że sędzia zawodów Arda Kardesler z Turcji zezwolił Grunvaldowi na zmianę numeru. Mecz rewanżowy zaplanowano we wtorek (18 lipca) o godz. 19.00.

Zwycięzca polsko-estońskiego dwumeczu spotka się w II rundzie el. Ligi Mistrzów z lepszym zespołem z pary Lincoln Red Imps (Gibraltar) - Karabach Agdam (Azerbejdżan). Azerowie wygrali pierwszy pojedynek na wyjeździe (2:1).