Liga Mistrzów: I runda eliminacyjna, pierwsze mecze
(0:0)
Zakończony
Flora Tallin
komentarz

Koniec! Raków wygrywa z Florą Tallinn 1:0 w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

34
10
5
3
10
90+4'

Flora podeszła nieco wyżej do pressingu, ale Kovacević w drugiej połowie ma niewiele pracy.

21
9
6
4
4
90+3'

Mimo gry w osłabieniu Raków cały czas dominuje.

21
6
4
3
8
90+2'

Problemy zdrowotne Kovacevicia. Konieczna wizyta medyków.

6
6
5
4
8
90+1'

Szybko rozegrali rzut wolny gospodarze, Sorescu wycofał piłkę przed pole karne do Rundicia, ale ten strzelił dobry metr obok słupka...

12
12
7
2
5
90'

Sędzia dolicza minimum cztery minuty.

9
9
8
5
4
89'

Tudor poza boiskiem. Raków w osłabieniu.

8
10
5
7
12
87'

Problemy ma Tudor, a Raków wykorzystał już komplet zmian. Skurcze łapią zawodnika gospodarzy.

6
9
6
2
6
86'

Potężne uderzenie Sorescu zza pola karnego! Grunvald z trudem odbija piłkę.

9
4
6
2
2
84'

Teraz dla odmiany myli się Zwoliński. Nie pocelował z dwudziestu metrów...

2
7
2
5
7
83'

Strata Flory na własnej połowie i Raków miał kontrę w przewadze liczebnej. Fatalnie zachował się jednak Wdowiak. Nie podał do Zwolińskiego, tylko chciał sam kończyć to strzałem. I nie trafił w bramkę!

2
11
3
8
82'
ZMIANA
1
5
1
1
1
81'

Lekkie zamieszanie na boisku. Częstochowianie nie zgadzają się z dwiema decyzjami tureckiego sędziego. Trochę wzrosła temperatura na trybunach.

2
6
3
1
77'
ZMIANA

Flora Tallin. Schodzi: Sten Reinkort. Wchodzi: Mihkel Jarviste.

wchodzi Wchodzi
Mihkel Jarviste #6
schodzi Schodzi
Sten Reinkort #21
4
2
76'

Yeboah! Ależ zakręcił piłkę z osiemnastu metrów. Zabrakło niewiele, a mielibyśmy drugiego gola!

5
8
3
1
2
76'

Blisko Raków! Tudor zagrał w pole karne z prawej strony, ale Piasecki stanął na linii strzału i zablokował próbę Wdowiaka!

4
2
1
74'

Dośrodkowanie Tudora, ale kolejny raz brakuje ataku na piłkę w polu karnym. Piasecki nie stwarza większego zagrożenia.

2
5
2
3
74'

Raków jest cały czas w posiadaniu piłki na połowie rywala.

8
3
2
2
3
73'

Rozpaczliwa obrona Flory. Lederman spróbował strzału zza pola karnego, ale znów zabrakło nieco precyzji.

2
2
4
3
2
70'

Kolejna szansa dla Rakowa! Yeboah mocno zagrał w pole karne, piłka dotarła do Sorescu, ten strzelił bardzo mocno, jednak został zablokowany!

7
3
4
2
3
69'

Yeboah z rzutu rożnego. Chcieli to rozegrać kombinacyjnie, lecz szwankowało odegranie przy bliższym słupku. Flora się broni.

3
1
68'

Arsenić z pominięciem drugiej linii podawał do Piaseckiego, ale ten miał problemy z opanowaniem piłki przed polem karnym. Tyle, że Raków od razu odzyskuje posiadanie.

2
1
67'
ZMIANA

Flora Tallin. Schodzi: Nikita Mihhailov. Wchodzi: Danil Kuraksin.

Danil Kuraksin #74
Nikita Mihhailov #13
1
1
66'

Długo budował akcję Raków. Wreszcie Svarnas zagrał w pole karne do Wdowiaka, ale ten w trudnej sytuacji strzelił głową obok bramki.

2
1
1
2
63'

Raków kontroluje wydarzenia na boisku, natomiast przed rewanżem przydałby się jeszcze jeden, a najlepiej dwa gole.

4
7
1
61'

Poklepali gospodarze przed polem karnym. Cebula dobrze uderzył zza pola karnego, ale nie popełnił błędu Grunvald. Kolejna dobra interwencja bramkarza Flory.

3
2
1
2
2
60'

Ależ popsuł kontrę Rakowa Sorescu. Miał parę opcji na szesnastym metrze, ale zdecydował się na dośrodkowanie górą na dalszy słupek. Fatalnie to zakończył. Piłka poza boiskiem.

2
1
3
3
1
59'

W drugiej połowie goście praktycznie nie istnieją na boisku. Raków wszedł na wyższe obroty.

3
5
1
1
6
58'

Przechwyt Cebuli przed polem karnym Flory. Była szansa na coś groźnego, jednak zabrakło dokładnego podania. Strata piłki.

2
3
2
3
56'

Daleki przerzut w kierunku Tudora, ten ładnie ograł obrońcę, ale został złapany na spalonym. Szkoda, bo już szykował się do wbiegnięcia w pole karne.

2
3
55'

Wielka radość w Częstochowie. Na tego gola wszyscy czekali.

16
10
4
3
6
54'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Władysław Koczerhin.

1:0 Raków! Najpierw Yeboah pokusił się o strzał zza pola karnego. Został zablokowany, ale piłka szczęśliwie została w posiadaniu gospodarzy. Koczerhin w swoim stylu huknął z dwudziestu metrów. Uderzył w środek bramki, natomiast futbolówka odbiła się od jednego z obrońców i kompletnie zmyliła Grunvalda!

50
24
6
6
14
53'

Vassiljev wrzucał z rzutu rożnego, ale Flora nie oddała strzału. Pewna interwencja Kovacevicia na przedpolu.

4
1
1
2
2
51'

Raków przyspieszył! Koczerhin strzelił mocno z ostrego kąta przy bliższym słupku, ale kolejny raz broni Grunvald. Trochę szczęśliwie, lecz skutecznie.

6
3
3
50'

Poczarował przed polem karnym Yeboah, zagrał na prawą stronę do Tudora, ten mocno zagrał w "szesnastkę", ale czujny był Grunvald. Pewna interwencja.

1
1
49'

Ojamaa uderzył łokciem w twarz Tudora.

1
7
1
1
2
49'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Henrik Ojamaa.

4
2
1
2
49'

Cebula zagrał na obieg do Rundicia, jednak ten przesadził z siłą przy dośrodkowaniu. Gra będzie wznowiona od bramki.

1
2
1
48'

Flora stara się trochę odważniej zagrać w pressingu.

4
4
2
4
4
47'

Przed szansą Raków. Tudor w polu karnym, natomiast trudno to nazwać strzałem. Bardziej wstrzelenie piłki w pole karne. Nie doszedł do strzału Piasecki, a po chwili niedokładnie zza pola karnego uderzył Lederman.

1
2
1
2
2
46'

komentarz

Przerwa! Ma o czym myśleć Raków i trener Dawid Szwarga. Gospodarze nie grają dobrego meczu i to rywale mieli dwie kapitalne okazje do objęcia prowadzenia.

6
15
3
3
6
45+3'

Kovacević ratuje Raków! Ojamaa zagrał płasko w pole karne, odegranie Reinkorta i z ostrego kąta nie trafia Alliku! Świetna obrona golkipera mistrzów Polski.

11
14
2
5
8
45+3'

Flora przy piłce w doliczonym czasie. Raków teraz zmuszony do obrony.

3
8
2
1
1
45'

Sędzia doliczył minimum trzy minuty.

3
3
1
1
45'

Vassiljev ruszył do kontry. Komiczny to był widok. Ostatecznie za daleko wypuścił sobie piłkę i nie dogonił jej w obrębie boiska.

1
1
43'

Wreszcie trochę groźniej. Jean Carlos zagrał po prostu idealnie w pole karne, Piasecki tylko lekko musnął piłkę i zabrakło centymetrów, a Raków cieszyłby się z prowadzenia.

5
2
1
42'

Tudor uderzył z woleja z dwudziestu metrów, piłka odbita przez obrońcę i kolejny rzut rożny.

1
1
1
41'

Ruszył lewym skrzydłem Jean Carlos, szukał dośrodkowania lewą nogą, ale ponownie brakowało ataku na piłkę w polu karnym.

1
40'

Nie wygląda dobrze ten mecz. Flora będzie czekać na podobne okazje. Raków gra bardzo przewidywalnie.

2
5
1
1
3
37'

Flora powinna prowadzić! Kovacević wzniósł się na wyżyny i obronił w fenomenalnym stylu dwa strzały gości! Najpierw po próbie Millera, a następnie dobitkę Reinkorta z kilku metrów!

6
16
4
3
4
36'

Vassiljev zagrał przed pole karne, Ojamaa doszedł do strzału, ale ofiarnie rzucił się na piłkę Svarnas i zablokował to potężne uderzenie Estończyka!

3
1
1
2
2
35'

Jean Carlos faulował Alliku w bocznym sektorze boiska. Bardzo niebezpieczny rzut wolny dla gości.

3
3
2
35'

Flora nie ma problemu z ominięciem pierwszej linii pressingu Rakowa, jednak problemy zaczynają się, gdy trzeba podać piłkę na połowę gospodarzy. Tam już brakuje wsparcia.

1
32'

Piasecki świetnie opanował piłkę na trzydziestym metrze, miał trochę miejsca, ale oddał niezbyt czysty strzał z półwoleja. Futbolówka przeleciała obok bramki.

1
2
1
2
31'

Daleki wykop Grunvalda w kierunku Reinkorta. Przepuścił piłkę Arsenić, ale napastnik Flory miał za daleko do piłki i zdążył interweniować na linii pola karnego Kovacević.

2
1
1
30'

Zmiana raczej nie będzie potrzebna. Próbuje to rozbiegać obrońca Flory.

2
1
1
30'

Kolejny uraz w zespole gości. Tym razem po wślizgu Piaseckiego ucierpiał Lilander.

1
1
1
1
1
29'

Żółtą kartkę otrzymał Fabian Piasecki.

2
5
1
1
1
29'

Ładna akcja Rakowa na prawej stronie. Dośrodkowanie Tudora na dalszy słupek, doszedł do strzału Piasecki, ale został zablokowany w ostatniej chwili.

27'

Raków popełnia błędy w rozegraniu, naraża się na kontry, ale Flora atakuje bardzo małą liczbą zawodników i częstochowianie bez problemu się bronią.

4
1
26'

Opanował piłkę z lewej strony pola karnego Jean Carlos, od razu poszukał dośrodkowania, ale zagrał zbyt blisko bramkarza. Pewny chwyt Grunvalda, choć był atakowany przez Piaseckiego.

1
2
1
25'

Obraz gry się nie zmienia. Raków przeważa, natomiast brakuje konkretów. Flora atakuje sporadycznie, by nie powiedzieć wcale.

3
1
3
1
23'

Nadepnięty Arsenić. Potrzebuje pomocy medycznej.

1
4
2
1
1
22'

Raków ruszał z kontrą, ale sędzia wrócił do sytuacji sprzed chwili. Aliku faulował Arsenicia na linii pola karnego.

2
1
1
22'

Żółtą kartkę otrzymał Rauno Alliku.

Rauno Alliku #9
2
2
1
1
20'

Po błędzie gości przed szansą stanął Piasecki. Dostał piłkę za darmo na dwudziestym metrze, ale niepotrzebnie postawił na siłę i bardzo się pomylił.

1
1
2
3
19'

Niecelny strzał Rundicia z szesnastu metrów. Miał mało miejsca, spróbował lewą nogą... szkoda. Trochę zabrakło.

4
1
1
18'

Korner dla Rakowa po dwójkowej akcji Cebuli i Jeana Carlosa.

2
16'

Pierwsza doskonała sytuacja Rakowa! Pograli na małej przestrzeni, Nowak miał piłkę w polu karnym, wziął na zamach jednego rywala, potem drugiego... zabrakło tylko strzału. Grunvald odbił piłkę po zagraniu z linii końcowej.

1
2
1
15'

Spokojnie gra Raków, cierpliwie. To dobra okazja do poćwiczenia ataku pozycyjnego, bo rywale bronią się całym zespołem na własnej połowie.

1
1
2
13'

Zła centra Nowaka z rzutu rożnego. Piłka leciała zbyt wysoko, by myśleć o strzale.

1
2
3
12'
ZMIANA

Flora Tallinn. Schodzi: Vladislav Kreida. Wchodzi: Rauno Alliku.

Vladislav Kreida #5
1
2
2
1
12'

Wrzutka Tudora z prawej strony, ale zabrakło zamknięcia akcji. Tylko korner.

1
1
2
3
1
11'

I chyba konieczna będzie zmiana.

1
1
1
4
1
10'

Tymczasem na boisku leży Kreida. Wymaga interwencji sztabu medycznego.

1
3
2
9'

Dobry pressing Rakowa w okolicach pola karnego rywala. Koczerhin wystawił piłkę na szesnasty metr do Tudora, ale ten zlekceważył sytuację i podał futbolówkę prosto do rąk bramkarza.

2
4
1
8'

Bardzo dużo miejsca zostawili zawodnicy Rakowa na czterdziestym metrze. Vassiljev potrafi uderzyć z dystansu, ale na szczęście tym razem bardzo się pomylił.

4
1
2
6'

Zdecydowana przewaga częstochowian od samego początku.

5
1
1
2
5'

Tym razem piłka wybita przed pole karne. Był tam niepilnowany Tudor, uderzył bez przyjęcia, jednak wysoko nad bramką.

4
2
5'

Spore zamieszanie w polu karnym. Goście nie potrafili wybić piłki, zamykał akcję na dalszym słupku Svarnas, ale nie było mowy o strzale. Próba odegrania piłki i dobrze zachowali się rywale.

3
2
1
1
1
4'

Zablokowane uderzenie Koczerhina z dystansu. Pierwszy rzut rożny dla Rakowa.

4
1
4'

Kontra gości, jednak od początku to Raków miał przewagę liczebną. Ojamaa dostał podanie, lecz faulował w ofensywie Rundicia.

1
3
1
3'

Raków od pierwszych minut posiada piłkę, ale nie kwapi się do ataków. Flora jest ustawiona bardzo głęboko i prawdopodobnie tak ten mecz będzie wyglądał.

2
1
1
3
1
1'

Zaczynamy mecz Raków - Flora!

9
2
1
czas Start meczu
19:57

Hymn Ligi Mistrzów? Nie, to jeszcze nie ta faza rozgrywek...