Arsenal się nie popisał. Kuriozalny samobój [WIDEO]

Pierwsza połowa lipca to czas, w którym wiele mocnych klubów gra przedsezonowe sparingi. Tak też jest w przypadku Arsenalu, który w czwartek zmierzył się z 1.FC Nurnberg. Podczas spotkania miała miejsca zabawna sytuacja.

Dawid Franek
podanie Jorginho do własnej bramki Twitter / Arsenal / Na zdjęciu: podanie Jorginho do własnej bramki
Przez większość czasu mecz kontrolny z 1.FC Nuernberg układał się po myśli Arsenalu. Kanonierzy już w 7. minucie objęli prowadzenie. Do siatki rywali trafił Bukayo Saka. Wynik 1:0 utrzymywał się do 62. minuty. Wówczas na boisku stało się coś nieprawdopodobnego.

Karl Hein, bramkarz wprowadzony na początku drugiej połowy na boisko, zagrał piłkę do Jorginho, który wszedł na plac gry w tym samym momencie, co Estończyk. Jorginho był naciskany przez piłkarza rywali i mocno odegrał do golkipera. Ten jednak był źle ustawiony i piłka wturlała się do bramki.

Można oszacować, że w momencie podania Jorginho był około 30 metrów od bramki swojej drużyny. Strzelił więc samobója, którego trudno sobie wyobrazić.

Ostatecznie czwartkowy mecz zakończył się wynikiem 1:1. Arsenal na pocieszenie może radować się z faktu, że taki wielbłąd nie przydarzył mu się podczas spotkania ligowego, lecz w trakcie sparingu.

Zobacz sytuację (od 0:29):

Marek Koźmiński o aferach w PZPN. "To się w głowie nie mieści!"