Dużo emocji na początek Fortuna I ligi. Pierwsza wygrana beniaminka

W meczu Arki Gdynia z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza oba zespoły były na prowadzeniu, a skończyło się remisem 2:2. Pierwszy w tabeli po piątkowych meczach jest Motor Lublin, który zwyciężył 3:2 z Zagłębiem Sosnowiec.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Arka rozczarowała w poprzednim sezonie i nie dostała się nawet do baraży o awans. Nie tylko z tego powodu okres przygotowań w klubie był nerwowy. Dobrą informacją dla jego kibiców jest pozostanie Karola Czubaka, który został najlepszym strzelcem Fortuna I ligi. Z kolei Bruk-Bet grał w finale baraży, w którym poniósł porażkę z Puszczą i także pozostał na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Arka nie potrzebowała nawet minuty na zdobycie prowadzenia i był to dopiero początek strzelania w Gdyni. Do końca pierwszej połowy Maciej Ambrosiewicz i Bruno Wacławek odwrócili wynik na 2:1 dla Pomarańczowych. Arka uratowała remis 2:2 w 80. minucie strzałem Olafa Kobackiego. Już w ostatniej minucie podstawowego czasu niecieczanie mieli doskonałą szansę na rozstrzygnięcie meczu, jednak Adam Radwański nie wykorzystał rzutu karnego.

Motor powrócił na zaplecze PKO Ekstraklasy. W poprzednim sezonie przeszedł szaloną drogę pod wodzą Goncalo Feio i z dołu tabeli przeskoczył do baraży, a w nich pokonał Kotwicę Kołobrzeg oraz Motor Lublin. Ciekawie było latem w Zagłębiu Sosnowiec. Po otwarciu nowego stadionu drużyna chce grać o wyższe cele niż w poprzednim sezonie i sprowadził do siebie między innymi Joela Valencię i Kamila Bilińskiego.

Zagłębie prowadziło po pierwszej połowie, a zawdzięczało zaliczkę strzałowi obrońcy Ołeksija Bykowa po wrzutce z rzutu wolnego. Motor ruszył do zdecydowanego natarcia w drugiej połowie i odpowiedział dwoma golami. Beniaminek odwrócił wynik, a prowadzenie 2:1 zawdzięczał spektakularnej przewrotce Mariusza Rybickiego. W końcówce rezultat zmienił się jeszcze dwa razy, a na swoim postawił beniaminek. Już w doliczonym czasie Rafał Król zdobył gola na 3:2 dla Motoru.