Fantastyczna seria Piasta przerwana. Vuković wskazał przyczynę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Aleksandar Vuković
PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: Aleksandar Vuković

Piast Gliwice przegrał w sobotę z Lechem Poznań 1:2 w meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Była to pierwsza porażka zespołu Aleksandara Vukovicia od 19 lutego.

Zakończyła się fantastyczna seria Piasta Gliwice, choć po 45 minutach meczu z Lechem Poznań nic na to nie wskazywało. Gospodarze prowadzili z Kolejorzem 1:0 po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Patryka Dziczka.

Jednak w pierwszej akcji po przerwie Piast stracił piłkę przed własnym polem karnym, Joel Pereira podał do Filipa Marchwińskiego, a ten doprowadził do wyrównania.

- Graliśmy z klasowym rywalem i mogę być zadowolony z postawy drużyny, ale poza początkiem drugiej połowy. Niepotrzebnie straciliśmy piłkę przed własnym polem karnym. Teraz łatwo się to mówi, a to jest częścią futbolu. Nie zmienia to faktu, że zbyt łatwo daliśmy sobie strzelić gola na 1:1. Zamiast sprawić, że przeciwnik będzie się denerwował, że przegrywa, to daliśmy im wiatru w żagle - komentował trener Aleksandar Vuković na konferencji prasowej.

To pierwsza przegrana Piasta w PKO Ekstraklasie od 19 lutego. Wtedy z trzech punktów zdobytych w Gliwicach cieszyła się Legia Warszawa. Następnie Piast zanotował serię dziesięciu zwycięstw i trzech remisów.

- Szkoda tego wyniku. Trzeba to przyjąć i pracować dalej, choć mecz mógł skończyć się remisem - mówił Vuković.

Gliwiczanie mogli żałować przede wszystkim ostatniej akcji w meczu, gdy Arkadiusz Pyrka nie trafił do bramki z metra. - Lech potrafił strzelić dwa gole w okresie, gdy miał przewagę. My też mieliśmy bardzo dobre sytuacje, ale nic nie chciało wpaść. Tak czasami bywa - przyznał szkoleniowiec Piasta.

Szukał jednak powodów do optymizmu. - Znowu postawiliśmy klasowemu przeciwnikowi trudne warunki. Lech musiał mieć nie tylko bardzo dobrze dysponowanego Filipa Marchwińskiego, ale też trochę szczęścia - zakończył.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Piast powalczy w tym sezonie o europejskie puchary?