Demolka w meczu Fortuna I ligi. Koszmarny początek sezonu Chrobrego

W sobotę na zapleczu PKO Ekstraklasy zdobywała bramki tylko jedna drużyna. Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozbił 5:0 Chrobrego Głogów, który w trzech meczach od początku sezonu stracił już 12 goli.

radość piłkarzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: radość piłkarzy Bruk-Betu Termaliki Nieciecza
Pierwsza połowa meczu w Głogowie zakończyła się wynikiem 1:0 dla Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, a prowadzenie zawdzięczał strzałowi Wiktora Biedrzyckiego z rzutu karnego. Krótko po zmianie stron szansa Chrobrego na uratowanie wyniku zmalała z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Michała Michalca.

W rywalizacji jedenastu niecieczan na dziesięciu głogowian posypały się kolejne gole. Dwa z nich strzelił Jakub Branecki, a po jednym dokładali Taras Zawijskyj oraz Morgan Fassbender. Bruk-Bet powetował sobie niepowodzenie w poprzednim meczu z Miedzią, tymczasem w Głogowie alarm. Chrobry stracił aż 12 goli od początku sezonu i po trzech przegranych jest na dnie tabeli.

Miedź Legnica straciła pierwsze punkty w sezonie. Drużyna z województwa dolnośląskiego zremisowała bezbramkowo z Górnikiem Łęczna. Z kolei podopieczni Ireneusza Mamrota podzielili się punktami po raz trzeci po remisach z Wisłą Kraków oraz Arką Gdynia. W sparingach Górnika w okresie przygotowań padało mało goli i podobnie jest w meczach ligowych.

Miedź przycisnęła w drugim kwadransie meczu, a dobrych szans na pokonanie doświadczonego Macieja Gostomskiego nie wykorzystali Kamil Antonik oraz Emmanuel Agbor. Także Górnik miał swoją okazję na gola w pierwszej połowie. Na zdobycie bramki nie pozwolił Jakub Mądrzyk, który poradził sobie ze strzałem Adama Deji po podaniu Marko Roginicia. Już w końcówce Adam Deja zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, co nie miało wpływu na wynik.