Zagłębie Sosnowiec zawodzi. Kolejna zmarnowana szansa

Niewiele wychodzi Zagłębiu Sosnowiec od początku sezonu, choć apetyty były spore. Tym razem przegrało 0:1 z Resovią. Nie odpuszcza Odra Opole, która zwyciężyła po raz trzeci w rozgrywkach.

piłkarze Zagłębia Sosnowiec WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Zagłębia Sosnowiec
Kluby, które zmierzyły się w Sosnowcu, nie rozpoczęły sezonu na miarę oczekiwań. Chciały wykorzystać bezpośredni pojedynek do poprawienia notowań w tabeli. Do przerwy było bezbramkowo, a groźniejsze było Zagłębie. Tylko gospodarze oddawali celne uderzenia, konkretnie cztery, ale żadnym z nich nie zaskoczyli Michała Gliwy. Resovia była skupiona na obronie i mogła cieszyć się tylko z zachowywania czystego konta.

Resovia wyczekała na dogodny moment do przeprowadzenia swojego ataku i udzieliła Zagłębiu lekcji skuteczności. W 61. minucie Maciej Górski uderzył na 1:0 w podbramkowym zamieszaniu i rzeszowianie mieli czego bronić. Zagłębie nie potrafiło przeprowadzić skutecznego ataku do końca spotkania, nawet po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Hliba Buchała z Resovii.

Odra Opole podniosła się po porażce w poprzednim meczu z GKS-em Tychy i odniosła trzecie zwycięstwo w czwartym spotkaniu sezonu. Podopieczni Adama Noconia pokonali 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Z kolei Górale potykają się na początku sezonu i ponoszą straty w stosunku do najlepszych obecnie pierwszoligowców.

Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło na początku ostatniego kwadransa. W 76. minucie Piotr Żemło wbiegł w pole karne Podbeskidzia Bielsko-Biała. Wykorzystał tam dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego i złe wyjście na przedpole bramkarza Patryka Procka. Na uderzenie do bramki defensora Podbeskidzie nie znalazło odpowiedzi do ostatniego gwizdka.